Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ АНАЛІЗУ ГЕОМЕТРИЧНО НЕЛІНІЙНИХ КОЛИВАНЬ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК І ПЛАСТИН СКЛАДНОЇ ФОРМИ

МЕТОДИ АНАЛІЗУ ГЕОМЕТРИЧНО НЕЛІНІЙНИХ КОЛИВАНЬ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК І ПЛАСТИН СКЛАДНОЇ ФОРМИ

Назва:
МЕТОДИ АНАЛІЗУ ГЕОМЕТРИЧНО НЕЛІНІЙНИХ КОЛИВАНЬ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК І ПЛАСТИН СКЛАДНОЇ ФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,55 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Пільгун Галина Володимирівна
УДК 517.925:534.1
МЕТОДИ АНАЛІЗУ ГЕОМЕТРИЧНО НЕЛІНІЙНИХ КОЛИВАНЬ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК І ПЛАСТИН СКЛАДНОЇ ФОРМИ
Спеціальність 05.02.09 – Динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Курпа Лідія Василівна,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут", м. Харків
завідувач кафедри прикладної математики
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Грищак Віктор Захарович,
Запорізький державний університет, м. Запоріжжя
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри прикладної математики
доктор технічних наук, професор
Морачковський Олег Костянтинович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут", м. Харків
завідувач кафедри теоретичної механіки
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України,
відділ прикладної математики та обчислювальних методів, м. Харків
Захист відбудеться 20  вересня   р.  о   год.   хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.10 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21).
Автореферат розісланий 16 серпня 2006 р.
Виконуючий обов’язки вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д .050.10 Бреславський Д. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тонкі пружні пластини і оболонки, прогини яких є малими відносно основних розмірів, але досить суттєві порівняно з їх товщиною, широко застосовуються в сучасній техніці. Це, насамперед, стосується авіабудування, цивільного та промислового будівництва, кораблебудування, турбінобудування та інших галузей промисловості. Забезпечення надійності функціонування сучасних механізмів і конструкцій вимагає розробки нових ефективних методів для дослідження їх динамічної поведінки та аналізу впливу різних геометричних і фізичних факторів на міцність та стійкість деформівних систем. Аналіз стану даної проблеми дозволяє зробити висновок, що питання дослідження нелінійних коливань пологих оболонок, план яких відрізняється від простої геометричної форми (кола, трикутника, прямокутника, та ін.) а також оболонок, граничні умови яких відмінні від умов класичного шарнірного обпирання, досі залишаються мало вивченими. Одним з найскладніших моментів, що виникають під час розв'язання задач цього класу, є зведення континуальної моделі до дискретної, тобто мається на увазі перехід від системи нелінійних диференціальних рівнянь з частинними похідними до відповідної системи звичайних нелінійних диференціальних рівнянь. Для здійснення такого переходу необхідно мати повну систему лінійно незалежних базисних функцій, що задовольняють крайові умови задачі. Побудова подібних систем функцій є досить складною проблемою, яка значно ускладнюється для областей довільної форми або складних крайових умов, в тому числі мішаного типу. Уникнути означених складностей можна завдяки використанню теорії R-функцій, що дозволяє в аналітичному вигляді будувати необхідні базисні функції. Тому розробка чисельно-аналітичних методів для дослідження вільних геометрично нелінійних коливань елементів тонкостінних конструкцій довільної форми та з різними видами закріплення, які використовують теорію R-функцій, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі прикладної математики Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (НТУ "ХПІ") відповідно до:
· держбюджетної теми "Розробка методів для розв'язку нелінійних диференціальних рівнянь, які моделюють статичні та динамічні процеси деформування в елементах тонкостінних конструкцій складної форми" за координаційним планом Міністерства освіти і науки України (№205-ІІ, від 11.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИ АНАЛІЗУ ГЕОМЕТРИЧНО НЕЛІНІЙНИХ КОЛИВАНЬ ПОЛОГИХ ОБОЛОНОК І ПЛАСТИН СКЛАДНОЇ ФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок