Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблеми формування та удосконалення податкового механізму в Азербайджанській Республіці

Проблеми формування та удосконалення податкового механізму в Азербайджанській Республіці

Назва:
Проблеми формування та удосконалення податкового механізму в Азербайджанській Республіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,47 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Аждаров Тахмасіб Гусейн огли
УДК 336.22
Проблеми формування та удосконалення
податкового механізму
в Азербайджанській Республіці
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки НАН Азербайджану.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Барановський Олександр Іванович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, провідний науковий співробітник відділу бюджетного і фінансового прогнозування;
доктор економічних наук, професор
Білик Марія Дмитрівна,
Київський національний економічний
університет, професор кафедри фінансів підприємств і страхової справи;
доктор економічних наук
Вишневський Валентин Павлович
Інститут економіки промисловості
НАН України, завідувач сектору
проблем фінансово-бюджетної політики.
Провідна установа Інститут економіки НАН України, відділ фінансово-кредитного регулювання (м. Київ).
Захист відбудеться 26 червня 2002 року о 14 годині 30 хвилин на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту
економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, Київ-11,
вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий 25 травня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І.Левчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В Азербайджанській Республіці вже створено політичні й економічні передумови для розвитку підприємництва, здійснення структурних перетворень у промисловості й сільському господарстві, залучення в економіку іноземних інвестицій, відродження національної економіки і підвищення життєвого рівня населення. У той же час ефективна податкова політика може значним чином впливати на розвиток виробництва в республіці, поліпшення його динаміки й удосконалення структури, зростання зовнішньої торгівлі, розширення ввезення і впровадження нової техніки і сучасних наукоємних технологій, а також на інші соціально-економічні процеси.
Актуальність теми. Вищенаведене вимагає уважного вивчення існуючих в республіці податкової системи, податкової політики і податкового механізму. Не менш важливим є визначення шляхів формування й удосконалення цього механізму в умовах ринкової економіки. Багато питань, пов'язаних з вивченням даної проблеми, не знайшли свого відображення в економічній літературі, оскільки Азербайджан, як і всі інші союзні республіки, майже 70 років перебував у складі колишнього СРСР, і дослідження податкового механізму вченими-економістами здійснювалося досить однобічно. При цьому в світовій науці такі вчені, як А.Вагнер, Д.Кейнс, О.Мірабо, У.Петті, Д.Рікардо, Ж.Сісмонді, А.Сміт, М.Фрідман, Ф.Юсті та інші, у своїх наукових працях розглядали цю проблематику на макроекономічному рівні і внесли чимало корисних суджень.
Після набуття в 1991 році суверенітету вчені-економісти Азербайджану, як і інших незалежних держав, стали вивчати досвід розвинутих передових країн у перебудові економіки. Різнобічні теоретичні й практичні аспекти вивчення проблеми податкового механізму висвітлили у своїх дослідженнях вчені-економісти: О.Бачурін, Л.Баранова, М.Богачевський, В.Горєлова, І.Горський, О.Медведєв, М.Дмитрієв, Л.Дуканич, Г.Рабинович, Р.Рябова, Г.Солюс, О.Уразова, В.Федосов, Д.Черник, С.Штарьов, Т.Юткіна та інші.
В Азербайджані також низка учених-економістів: С.Агаєв, А.Алірзаєв, Д.Багіров, Т.Велієв, М.Гасанли, С.Мамедов, М.Мейбуллаєв, Р.Рзаєв, А.Шекералієв – розглядали у своїх наукових працях окремі питання, пов'язані з темою даного дослідження. В даних дослідженнях не враховувалися регіональні та інші специфічні особливості конкретної незалежної держави з перехідною економікою разом з комплексом проблем формування й удосконалення податкового механізму. Крім того, саме через відсутність комплексного підходу до аналізу податкової політики, що здійснюється державою, і податкової системи їхні ефективність і недоліки не досліджені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: Проблеми формування та удосконалення податкового механізму в Азербайджанській Республіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок