Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ОСВІТНЬОЮ ГАЛУЗЗЮ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТНЬОЮ ГАЛУЗЗЮ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ОСВІТНЬОЮ ГАЛУЗЗЮ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,67 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
МАЗАК Андрій Вальдемарович
УДК 37.014
УПРАВЛІННЯ ОСВІТНЬОЮ ГАЛУЗЗЮ В УМОВАХ
СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
В УКРАЇНІ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ–2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник - кандидат наук з державного управління, доцент ДЗВІНЧУК Дмитро Іванович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри державного управління.
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, професор Чукут Світлана Анатоліївна,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри інформаційної політики;
кандидат наук з державного управління
Плаксій Лариса Іванівна,
Національний інститут стратегічних досліджень, радник директора.
Провідна установа - Центральний інститут післядипломної педагогічної
освіти, кафедра менеджменту освіти, м. Київ.
Захист відбудеться 5 травня 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м.Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к.212.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м.Київ, вул.Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий 4 квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прийнята у 1996 році Конституція України проголосила курс на перетворення України у демократичну, правову соціальну державу, визнала народ єдиним джерелом влади. Цим самим було закладено підвалини для створення нових відносин між інституціями громадянського суспільства, що формуються, та владними органами усіх рівнів. Можна стверджувати, що за роки незалежності в Україні було законодавчо створено передумови для активнішого утвердження принципів гуманізму, справедливості, взаємної відповідальності, політичного плюралізму у стосунках держави й громадянського суспільства. У вітчизняній теорії державного управління основні методологічні засади демократизації функціонування державного апарату та їх окремі аспекти знайшли відображення в працях таких учених, як В.Б.Авер’янов, Б.П.Андресюк, В.Д.Бакуменко, В.Ю.Биков, Т.І.Довгунь, А.М.Колодій, С.В.Майборода, В.Я.Малиновський, Н.М.Мироненко, І.Ф.Надольний, П.І.Надолішній, Н.Р.Нижник, О.Ю.Оболенський, М.Г.Патей-Братасюк, В.А.Ребкало, І.В.Розпутенко, І.М.Солоненко, В.П.Тронь, В.В.Цвєтков, В.О.Шамрай, Л.Є.Шкляр та ін.
Необхідність аналізу управлінських послуг владних органів у гуманітарній сфері зумовлюється тим фактом, що сучасне світове співтовариство можна визначити як глобальне інформаційне. Головною рисою цього співтовариства є те, що освіта стає основним фактором у житті людей.
Реагуючи на процеси глобалізації, світове освітнє поле вийшло на нову парадигму освіти: за роки навчання освіта повинна дати людині не лише деяку суму знань, якими вона користуватиметься все життя, а певний мінімум інформації, ключові основи знань у поєднанні з відпрацьованою системою навичок інтелектуально-креативної діяльності, тобто систему технологій розумової праці, роботи з інформацією, доведеною до автоматизму.
У цьому плані в усьому світі тривають інноваційні пошуки щодо формування взаємозв’язку школи та державних органів в управлінні якісно мінливим цілісним педагогічним процесом. Очевидно, що в такому разі має змінитися характер цих зв’язків, оскільки зазнала змін і сама філософія освіти: від класно-урочної схеми (спрямованої на формування особистості-виконавця) до індивідуально-групового навчання (спрямованого на формування особистості, що розвивається і саморозвивається, здатної до самореалізації).
У цих умовах Національна доктрина розвитку освіти задекларувала перехід в Україні від суто державного управління освітою до державно-громадського.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ОСВІТНЬОЮ ГАЛУЗЗЮ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ: РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок