Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ СИСТЕМ СУДНОВОГО МІКРОКЛІМАТУ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ СИСТЕМ СУДНОВОГО МІКРОКЛІМАТУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ СИСТЕМ СУДНОВОГО МІКРОКЛІМАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,61 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МОРСЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. адм. Макарова
Голіков Володимир Антонович
УДК 629.12.06:628.84
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ
СИСТЕМ СУДНОВОГО МІКРОКЛІМАТУ
Спеціальність 05.08.05 — Суднові енергетичні установки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Миколаїв – 2000
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Одеській державній морській академії Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: д.т.н., проф. Суворов Петро Семенович — АТ “Українська Дунайська судноплавна компанія”, президент;
д.т.н., проф. Тимошевський Борис Георгійович — Український державний морський технічний університет ім. адм. Макарова, зав. кафедрою;
д.т.н., проф. Федоровський Костянтин Юрійович — Севастопольський державний технічний університет, професор кафедри.
Провідна організація: Одеський державний морський університет Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 20 листопада 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .060.01 в Українському державному морському технічному університеті за адресою: Миколаїв, вул. Героїв Сталінграда 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці УДМТУ.
Автореферат розісланий 19 жовтня 2000 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради, д.т.н., професор Квасницький В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Найважливішим стратегічним напрямком розвитку морегосподарського комплексу України є створення безпечних умов праці при експлуатації суднових технічних засобів.
Судна сучасного транспортного флоту характеризуються дією на моряків шкідливих виробничо-побутових факторів фізичної і хімічної природи, виробничо обумовлений контакт з якими зберігається і в неробочий час (період міжвахтового відпочинку). Фактори морської стихії, швидка за часом і значна за величиною зміна природних, насамперед, метеорологічних умов у плаванні доповнює негативний вплив суднових виробничих факторів, що обумовлює не тільки шкідливий характер праці, але й неповноцінність міжвахтового відпочинку членів екіпажів і необхідність обмеження безупинного плавання.
Безпеку судна та охорону людського життя на морі забезпечують суднові енергетичні установки і системи, основними функціями яких є створення технічної надійності судна і формування гігієнічно обґрунтованих умов проживання.
Ріст рівня автоматизації сучасних морських суден, впровадження автоматизованих комплексів по експлуатації суднових енергетичних систем, включаючи навігаційні, істотно змінили характер виробничої діяльності плавскладу, трансформувавши його функції як операторів на рухомому об'єкті. Це, з одного боку, створило передумови для скорочення чисельності суднової служби, а з іншого — збільшило ступінь нервово-емоційної та енергетичної компонент праці.
У зв'язку з ростом функціональної значимості кожного спеціаліста у судновому екіпажі, для підвищення його надійності як елемента ергатичних систем, включаючи і суднові енергетичні установки, необхідні сучасні системи життєзабезпечення для моряків у тривалих рейсах.
Прогресивні тенденції у розвитку суднобудування та експлуатації флоту, що лежать в основі поліпшення мешкання сучасних морських суден, створюють передумови для істотного підвищення продуктивності праці при збереженні високої працездатності і потенціалу здоров'я моряків. У той же час, результати численних досліджень показують, що спостерігається невідповідність між сучасними гігієнічними вимогами, що базуються на результатах нових науково-теоретичних розробок, і конкретними технічними рішеннями.
Актуальність теми досліджень пов'язана з відсутністю сучасних теорій, що вирішують проблеми адаптації людей до незвичайних умов проживання і життєдіяльності, а також нездатністю суднових енергетичних систем забезпечувати рівень сучасних гігієнічних вимог, у першу чергу, по найважливішому компоненту зовнішнього середовища — мікроклімату суднових приміщень. Такі обставини викликані складністю вивчення динамічних процесів взаємодії організму людини з навколишнім середовищем, обмеженістю функціонування систем кондиціонування повітря (СКП), низьким рівнем технічних рішень по підготовці повітря та автоматизації процесів кондиціонування повітря.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ РЕЖИМІВ РОБОТИ СИСТЕМ СУДНОВОГО МІКРОКЛІМАТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок