Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПІДВИЩЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ КЕРІВНИКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

ПІДВИЩЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ КЕРІВНИКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ / сторінка 8

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ КЕРІВНИКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Модель підвищення управлінської кваліфікації керівників ЗНЗ в ІППО враховує сукупність сформованих професійних якостей керівника та його рівень професійної підготовки.
Модель грунтується на таких принципах побудови, як багатовекторність факторів впливу на систему, системно-структурний аналіз і рівневий підхід, послідовність і логічність основних етапів пошуку, конкретність і доцільність обраних методів, цілісність і завершеність процесів.
За системно-комплексного підходу модель є багатокомпонентною, багатоаспектною, має трирівневу будову, яка включає теоретичну, змістову і технологічну складові (рис.1).
Рис. 1. Модель підвищення управлінської кваліфікації керівників ЗНЗ
в інститутах післядипломної педагогічної освіти
Концептуальна складова моделі грунтується на аналізі організаційно-правових основ підвищення кваліфікації керівників ЗНЗ в ІППО, професійно-особистісних вимог до керівника ЗНЗ, принципів модернізації підвищення управлінської кваліфікації керівника ЗНЗ, зокрема, принципів демократизації і соціалізації, обов’язковості і неперервності, профілізації та спеціалізації, фундаменталізації та індивідуалізації, гнучкості та цілісності, різноманітності та доступності, вибірковості й автономності, відкритості й технологічності, гуманізації та гуманітаризації, інноваційності та змінності, проектуванні та модернізації, відповідальності та відповідності. Виділені принципи відображають вимоги до підготовки конкурентоспроможного керівника ЗНЗ, здатного діяти в інноваційному освітньому середовищі.
Змістова складова моделі забезпечується визначенням сукупності управлінських знань й умінь керівника ЗНЗ, структури та змісту навчального плану підвищення кваліфікації керівника ЗНЗ в ІППО, сукупністю його професійно-особистісних якостей.
Диференціація знань й умінь, запропонована вченими, допомогла здійснити їх якісний відбір і групування щодо моделі підвищення управлінської кваліфікації керівника ЗНЗ, а саме: знання – теоретико-методологічні, науково-методичні, організаційно-технологічні; вміння – діагностично-прогностичні, організаційно-процесуальні, контрольно-коригуючі, які знайшли своє відображення у навчальному плані підвищення кваліфікації керівників ЗНЗ, а також у його модернізованій структурі, яка має три складові: обов’язкову (соціально-гуманітарну), спеціальну (фахову), інтегральну (галузеву). Особливістю модернізованого змісту навчального плану підвищення кваліфікації керівників ЗНЗ в ІППО є встановлення максимальної кількості годин, відведеної для засвоєння фахової складової; введення інваріантної частини у фахову складову, виокремлення фахової складової при діагностуванні управлінських знань й умінь керівників ЗНЗ з теорії та практики управління.
Результати загальної оцінки базових наукових дисциплін, які увійшли до інваріантної частини фахової складової навчального плану підвищення кваліфікації керівників ЗНЗ в ІППО відображені у гістограмі (рис.2).
Гістограма фіксує переважно високий рівень отриманих знань з таких базових наукових дисциплін, як: теорія і практика управління (91%), психологія (87%), педагогіка (85%), економіка (77%), соціологія (75%), етика (71%) і дещо нижчий рівень знань склали культурологія (69%), філософія (67%), право (64%), фінанси (63% респондентів).
Технологічна складова моделі розкриває удосконалені форми, методи навчання, види організації навчання керівників ЗНЗ в ІППО. Зокрема, виділено найефективніші організаційні форми навчальної діяльності керівників ЗНЗ в ІППО: лекції, семінари, практикуми, тренінги, ділові ігри, “круглі столи”, дискусії, спецкурси, консультації, проектування. Це дало можливість раціонально використати як традиційні, так й інноваційні (активні, інтерактивні) методи навчання і досягти на цій основі максимальної активізації навчально-пізнавальної діяльності слухачів. До основних видів організації навчання керівників ЗНЗ віднесено: самоосвіту, короткострокове навчання, довгострокове періодичне навчання, стажування.
Перевірку моделі здійснено в процесі формуючого експерименту за допомогою введення модернізованої структури і змісту навчального плану підвищення кваліфікації керівників ЗНЗ в ІППО; картки діагностичного контролю знань з теорії і практики управління ЗНЗ; спецкурсу “Управлінська кваліфікація керівника ЗНЗ”; статистичної обробки, порівняння та якісної оцінки результатів навчальної діяльності керівників ЗНЗ в експериментальних і контрольних групах; доведення ефективності запропонованої моделі; підготовки методичних рекомендацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ КЕРІВНИКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок