Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОСЛАВНА ДУХОВНА ОСВІТА В УКРАЇНІ (1991 – 2001рр.)

ПРАВОСЛАВНА ДУХОВНА ОСВІТА В УКРАЇНІ (1991 – 2001рр.)

Назва:
ПРАВОСЛАВНА ДУХОВНА ОСВІТА В УКРАЇНІ (1991 – 2001рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,22 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Рощина Лариса Олексіївна
УДК 261.7:37.013.73
ПРАВОСЛАВНА ДУХОВНА ОСВІТА В УКРАЇНІ
(1991 – 2001рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному інституті штучного інтелекту Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Липинський Віталій Володимирович,
професор кафедри історії і права
Донецького національного технічного
університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Надтока Геннадій Михайлович,
завідувач кафедри країнознавства,
перший заступник директора Інституту
славістики та міжнародних відносин
Київського славістичного університету
кандидат історичних наук, доцент
Майстренко Владислав Сергійович,
доцент кафедри історії України
Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії
для гуманітарних факультетів (м. Київ)
Захист відбудеться 18 березня 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майд. Свободи, 4, ауд. V - 58.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, майд. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 07 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У зв’язку з процесами релігійного та духовного відродження українського суспільства спостерігається зростання наукового інтересу до проблеми становлення і розвитку системи православної духовної освіти в Україні, що в умовах періоду незалежності набула нового значення. Протягом 90-х років ХХст. в Україні була створена система православної духовної освіти, яка стала невід’ємною складовою відродження українських національних традицій, духовності, моралі та ментальності українського народу.
Духовна освіта позитивно впливає на загальний моральний стан українського суспільства, оскільки базується на православній християнській моралі. Засади тих відносин, які сформувалися в православній духовній освітній установі, майбутні священнослужителі після закінчення навчального закладу впроваджують серед своєї пастви. Духовні і світські навчальні заклади, маючи різні спрямування, виконують спільну функцію громадського, морального та патріотич-ного виховання, залучення громадян до глибинних пластів національної культури, духовного розвитку особистості й суспільства. Внесення релігієзнавчих та релігійно-оглядових дисциплін до навчальних планів вищих (а в окремих випадках – і середніх) державних навчальних закладів посилює необхідність вивчення процесів становлення і розвитку православної духовної освіти в незалежній Україні. Досягнення духовного консенсусу в українському суспільстві неможливе без розв’язання питання про міжцерковні, зокрема міжправославні, конфлікти, і вагому роль у врегулюванні цього питання повинна відігравати православна освіта, яка поки що поділена за конфесійною ознакою. Однак, система православної духовної освіти в 90-ті роки ХХст. в Україні практично не розглядалась. Необхідність проведення подальшого дослідження очевидна.
Отже, проблема становлення й розвитку православних духовних навчальних закладів як один із факторів духовного розвитку України в 1991 – 2001рр., є актуальною і важливою для вивчення. У той час, коли питання духовної освіти викликає великий інтерес українського суспільства, у науковій сфері бракує фундаментальних досліджень із проблем історії вітчизняної духовної культури.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною науково-дослідної теми “Духовний розвиток особистості в умовах форму-вання ринкових відносин” (Ф – 2002 № державної реєстрації 000 БФ 000004), над якою працює колектив кафедри релігієзнавства Донецького державного інституту штучного інтелекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПРАВОСЛАВНА ДУХОВНА ОСВІТА В УКРАЇНІ (1991 – 2001рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок