Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ПАКЕТАМИ АКЦІЙ В УКРАЇНІ

УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ПАКЕТАМИ АКЦІЙ В УКРАЇНІ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ПАКЕТАМИ АКЦІЙ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
САФРОНОВА Ольга Миколаївна
УДК 351.711
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ
ДЕРЖАВНИМИ ПАКЕТАМИ АКЦІЙ В УКРАЇНІ
25.00.02 - механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник - | кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
ІВАШОВ Михайло Федорович,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
доцент кафедри економічної теорії та історії економіки.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, доцент
МЕРЗЛЯК Анжела Віталіївна,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”,
декан факультету управління;
доктор економічних наук, професор
ЛЮТИЙ Ігор Олексійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту.
Провідна установа - | Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, відділ економічної
та соціальної стратегії, м. Київ.
Захист відбудеться “2” лютого 2005 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий “30” грудня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К. Майборода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування соціально орієнтованої ринкової економіки в Україні потребує дієвих механізмів забезпечення державного впливу на розвиток корпоративних відносин, особливо щодо управління пакетами акцій, які належать державі в статутному фонді господарських товариств.
У нашій країні донедавна управлінський вплив держави стосовно цих активів в основному спрямовувався на прискорення їх приватизаційного продажу, що зумовлювалося потребами у створенні критичної маси не-державних підприємств та підґрунтя для розвитку ринкових відносин. Налагодженню ж системи використання державних пакетів акцій без зміни їх форми власності не приділялося належної уваги з боку ні фахівців-теоретиків, ні працівників органів виконавчої влади. Тому нині наша держава є чи не найбільшим акціонером у виробничому секторі економіки, але отримує недостатні бюджетні доходи у формі дивідендів від використання відповідних активів. При цьому більшість акціонерних товариств України з часткою держави у статутному фонді є збитковими, що значно гальмує процеси їх інноваційного оновлення та реструктуризації, ускладнює інтеграцію вітчиз-няної господарської системи в глобальний економічний простір.
Надання нового імпульсу розвитку ринкових перетворень в Україні зумовлює необхідність подолання спрощених уявлень щодо управління державними пакетами акцій як виключно процесу їх приватизаційного продажу. Обов’язковим напрямом посилення управлінського впливу держави на корпоративний сектор стає створення збалансованої системи використання державних часток у статутному фонді господарських товариств без зміни їх форми власності. Вжиття заходів у цьому напрямі має узгоджуватися та синхронізуватися із проведенням якісно нової приватизаційної політики уряду. Адже в сучасних умовах об’єктами приватизації стають і підприємства, що відіграють стратегічну роль в економіці країни або належать до природних монополій.
Аналіз стану наукових розробок у вітчизняних та зарубіжних джерелах з цієї проблематики свідчить, що на сьогодні створено необхідне підґрунтя забезпечення виваженого державного управлінського впливу на розвиток кор-по-ративних відносин. Важливими джерелами аналізу особливостей державно-управлінського впливу на всі сфери життєдіяльності в Україні є праці вітчиз-няних фахівців В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ПАКЕТАМИ АКЦІЙ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок