Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛР-аналіз молекулярно-генетичного поліморфізму людини в судовій медицині

ПЛР-аналіз молекулярно-генетичного поліморфізму людини в судовій медицині

Назва:
ПЛР-аналіз молекулярно-генетичного поліморфізму людини в судовій медицині
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,06 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ІМ. П. Л. ШУПИКА
Кривда Григорій Федорович
УДК 340.64:577.213.32:572.2
ПЛР-аналіз
молекулярно-генетичного
поліморфізму людини
в судовій медицині
14.01.25 — судова медицина
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
 
Київ — 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі судової медицини з післядипломною підготовкою Одеського державного медичного університету і в Центрі судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи Управління охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації
Науковий консультант: доктор біологічних наук,
професор, академік УААН
Сиволап Юрій Михайлович,
Південний біотехнологічний центр
УААН і МОН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Дідковська Софія Петрівна,
Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри криміналістики
доктор медичних наук, професор Мішалов Володимир Дем`янович
Дніпропетровська Державна медична академія,
завідувач кафедри судової медицини
 
доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Малюта Станіслав Станіславович, Інститут молекулярної біології
і генетики НАНУ, заступник директора
Провідна установа:
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького
МОЗ України, кафедра судової медицини, м. Донецьк.
Захист дисертації відбудеться “26_” вересня 2003 р. о 12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.613.03 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупіка за адресою: 04112, м. Київ, вул. Оранжерейна, буд. 9.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика (04112, м. Київ-112, вул. Дорогожицька, буд. 9).
 
Автореферат розісланий “19_”серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Бурчинський В. Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом створені ефективні підходи дослідження специфічності ДНК, що характеризують сучасний рівень розвитку методології судової медицини. Піонером використання аналізу поліморфізму ДНК у судовій медицині вважається англійський учений Алекс Джеффріс, який перший у світі розв’язав проблему визначення спірного батьківства за допомогою аналізу “сателітної” ДНК. Завдяки його роботам у практику судової медицини введене поняття “геномної дактилоскопії”, або “геномного фінгенпринтингу”. З 1985 року типування ДНК стає одним із найефективніших засобів ідентифікації особи. На початку 90-х років минулого століття розроблено метод типування ДНК за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), який є основою сучасних технологій визначення специфічності ДНК.
Розробка теоретичних аспектів і технології використання ДНК-ового аналізу методом полімеразної ланцюгової реакції в умовах популяції, що мешкає на Україні, є актуальною проблемою судової медицини.
Дослідження специфічності ДНК у визначені спірного батьківства, а потім і при впізнанні особи людини в кримінальних справах роозпочалися нами в 1992 році в Одеському обласному бюро судової експертизи і відділі молекулярної генетики Південного біотехнологічного центру УААН і МОН України. На цей час тільки розпочиналися роботи з вдосконалення методів виділення ДНК із біологічних об’єктів і проводилась розробка технології ПЛР-аналізу відповідно до завдань судової медицини. Тому значну частину експериментального розділу дисертаційної роботи займають дані з вдосконалення методів виділення ДНК із різних об’єктів біологічного походження, добору локусів, визначення частоти зустрічальності алелів у популяції та ін.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Це дослідження є складовою частиною наукової теми Одеського державного медичного університету “Розробка методів діагностики та оцінки ефективності фармакотерапії специфічних та неспецифічних інфекційно-запальних захворювань на основі молекулярно-генетичних і біофізичних технологій” (№ держреєстрації 0199U000262), що входить до Науково-технічної програми 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ПЛР-аналіз молекулярно-генетичного поліморфізму людини в судовій медицині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок