Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.) / сторінка 12

Назва:
Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

3. Визначено тенденції розвитку позааудиторної роботи у ВНПЗ: розвиток взаємозв’язку естетичної, природоохоронної та науково-дослідницької роботи у вищих педагогічних навчальних закладах України у другій половині ХХ ст. в залежності від соціально-економічних та політичних перетворень в країні; постійне розширення завдань науково-дослідницької роботи студентів, удосконалення вимог до їхнього наукового пошуку; створення творчих колективів, спортивних об’єднань, армій “зелених” тощо; організація інститутів кураторів; посилення громадської активності студентів; висвітлення на сторінках педагогічної преси досвіду виховної роботи вищих навчальних закладів тощо.
4. У ході здійсненого наукового пошуку виявлено етапи становлення та розвитку позааудиторної роботи у вищих навчальних педагогічних закладах України у другій половині ХХ століття:
І етап (1950 - 1960 рр.) – етап становлення позааудиторної роботи у вищих навчальних педагогічних закладах. Цей етап характеризувався зумовленістю змісту, форм і методів професійно-педагогічної підготовки студентів у позааудиторній роботі у ВНПЗ конкретно-історичними умовами та ідейно-ідеологічними тенденціями.
ІІ етап ( 1970 – 1980 рр.) – етап інтенсивного розвитку позааудиторної роботи у ВНПЗ України, посилення її професійно-педагогічної спрямованості у різних видах діяльності (естетичній, природоохоронній, науково-дослідницькій) з одного боку, і поступовим спадом виховної роботи, студентського руху (починаючи з 90-х років) – з іншого.
ІІІ етап (1990 – 1999 рр.) – етап появи нових пріоритетів, кардинальних перетворень у змісті, формах, методах професійно-педагогічної підготовки вчителів у ВНПЗ у позааудиторній роботі, що були зумовлені історико-політичними реформами в Україні, відокремлення її в самостійну незалежну державу.
5. Доведено, що прогресивний досвід професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів у позааудиторній роботі ВНПЗ у другій половині ХХ ст. має бути використано у такий спосіб: актуалізацією її змісту, форм і методів проведення тематичних науково-методичних конференцій, семінарів, відродженням інституту кураторів, посиленням професійно-педагогічної спрямованості виховних заходів, підготовкою науково-методичного забезпечення виховного процесу тощо.
Проведене дослідження не вичерпує всіх аспектів проблеми, яка розглядається. Перспективним вважається подальше вивчення діяльності інституту кураторів, морального, трудового, розумового виховання майбутніх учителів у позааудиторній роботі, а також особливостей функціонування органів студентського самоврядування.
Основні положення дисертації відбито в таких публікаціях:
1. Донченко М.В. Проблеми підготовки майбутніх учителів вищих навчальних закладів України до природоохоронної роботи в другій половині ХХ ст.// Педагогіка і психологія формування творчої особистості: проблеми і пошуки: Зб. наук. пр. – Київ – Запоріжжя. – Вип. 27. – 2002.– С.252 – 256.
2. Донченко М.В. Логіко-семантичний аналіз поняття “рефлексія” у філософії, психології та педагогіці. // Теорія та методика навчання та виховання: -Зб. наук. пр. – Харків: ОВС, -Вип. 9. – 2002.– С.44–48.
3. Донченко М.В. Професійно-педагогічна спрямованість позааудиторної роботи майбутніх учителів. // Теорія та методика навчання та виховання: Зб. наук. пр. – Харків: ОВС, Вип. 11. – 2002.– С.75–79.
4. Donchenko M.V. An ideal education and upbringing in 21 century. // Науковий вісник. Серія “Філософія”/ ХДПУ ім. Г.С. Сковороди. – Харків: “ОВС”, Вип.11. – 2002. – С.79–81.
5. Донченко М.В. Формування дослідницьких умінь у майбутніх вчителів. Наукові записки Тернопільського педагогічного університету. Серія “Педагогіка”. – №1. –2003. – С.133 – 136.
6. Донченко М.В. З досвіду естетичного виховання студентів у ХДПУ ім. Г.С. Сковороди. // Теорія та методика навчання та виховання: Зб. наук. пр. – Харків: ОВС, Вип.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок