Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.) / сторінка 2

Назва:
Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Однак зміст, напрями і форми професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів у позааудиторній роботі ще не були предметом спеціального дослідження, до того ж з урахуванням її специфіки саме в другій половині ХХ ст.
Отже, об’єктивна потреба суспільства у формуванні особистості вчителя, який би відповідав високим сучасним вимогам, максимально використовував всі ланки діяльності вищої педагогічної школи, зокрема позааудиторної роботи, а також відсутність досліджень, де б цілісно розглядалась названа проблема, зумовили вибір теми дисертаційного дослідження “Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих педагогічних закладах України” (друга половина ХХ ст.)
Мета дослідження – проаналізувати теоретичні питання та узагальнити досвід професійно-педагогічної підготовки вчителів у позааудиторній роботі у ВНПЗ України в другій половині ХХ ст.
Відповідно до поставленої мети були визначені такі завдання дослідження:
1. Розкрити сутність професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів.
2. Визначити особливості позааудиторної роботи у ВНПЗ України у другій половині ХХ століття і розкрити її професійно-педагогічну спрямованість.
3. Узагальнити досвід професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів у позааудиторній роботі ВНПЗ досліджуваного періоду.
4. Схарактеризувати напрями професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів у позааудиторній роботі у ВНПЗ.
5. Визначити шляхи використання прогресивного досвіду у позааудиторній роботі ВНПЗ України у другій половині ХХ ст. у сучасних умовах реформування вищої педагогічної освіти.
Об’єкт дослідження – професійно-педагогічна підготовка вчителя у вищих педагогічних навчальних закладах України в другій половині ХХ століття.
Предмет дослідження – теорія і практика професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів у позааудиторній роботі вищої педагогічної школи у другій половині ХХ ст.
Методологічну основу дослідження становлять: наукова теорія пізнання з її вимогами об’єктивності, науковості, доказовості; загально-філософські висновки про діалектичний взаємозв’язок і взаємозумовленість явищ та процесів у суспільстві й необхідності їх вивчення в конкурентно-історичних умовах, у зв’язку історії з сучасністю; ідеї про провідну роль спеціально організованої діяльності в процесі розвитку й саморозвитку суб’єктів педагогічного процесу; а також принципи історизму, детермінізму, науковості, системності, доказовості, доцільності творчого використання спадщини минулого в сучасній практиці освіти й виховання.
Теоретичною основою дослідження є праці О.Абдулліної, Н.Болдирєва, В.Гриньової, Л.Кондрашової, Н.Кузьміної, Л.Нечепоренко, М.Подберезського, І.Прокопенка, О.Савченко, В.Сластьоніна, Г.Троцко, Г.Шевченко, А.Щербакова та інших, в яких аналізуються проблеми формування особистості майбутнього вчителя; ідеї концепції, історико-педагогічні дослідження з проблем вищої школи, історії національної освіти, що відображені в працях Л.Вовк, О.Глузмана, Н.Дем’яненко, М.Євтуха, О.Іонової, В.Курила, С.Золотухіної, В. Майбороди, О.Микитюка, О.Попової, О.Сухомлинської, Л.Штефан та інших; положення про сутність процесів навчання, виховання та їх взаємозв’язок, що розкриті в працях А.Алексюка, А.Бойко, Т.Дмитренко, В.Євдокимова, Б.Коротяєва, В.Лозової, І.Прокопенка, О.Савченко, Т.Сущенко, Г.Шевченко й інших.
Методи дослідження. У роботі використана методика, традиційна для історико-педагогічних досліджень: хронологічний метод, який надав можливість простежити організацію позааудиторної роботи студентів ВНПЗ України в динаміці, часовому просторі й послідовності; теоретичний і порівняльний аналіз психолого-педагогічної літератури, архівних документів і періодичних видань, які дозволили узагальнити історико-педагогічний досвід професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів досліджуваного періоду. Історичні методи (порівняльно-історичний, історико-структурний, ретроспективний) використовувались з метою з’ясування досвіду ВНПЗ України досліджуваного періоду в професійно-педагогічній підготовці у позааудиторній роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок