Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.) / сторінка 6

Назва:
Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Отже, позааудиторна робота дає змогу студентам більшою мірою реалізувати свої нахили, здібності, інтереси. Сутність позааудиторної роботи як складника формування особистості спеціаліста визначають специфічні умови її функціонування, а саме: диференційованість, динамічність, гнучкість, мобільність, варіативність, доступність тощо.
У ході наукового пошуку встановлено, що позааудиторна робота вищих навчальних педагогічних закладів України має чітку професійно-педагогічну спрямованість. Професіоналізація позааудиторної роботи включає, з одного боку, “спеціалізацію”, тобто врахування специфіки факультету, а з іншого, – педагогізацію, яка враховує загальну професіограму вчителя, надаючи всій системі навчально-виховної роботи у вищій школі педагогічної спрямованості, широко застосовуючи в практиці виховання приклади з професійної діяльності (С. Вітвицька).
Позааудиторна робота дозволяє надати процесу здобуття професії особистого забарвлення. Вона має форми, які забезпечують удосконалення загальної підготовки студентів. Серед основних шляхів професіоналізації позааудиторної виховної роботи в педагогічній літературі називаються: врахування специфіки факультету в організації і проведенні виховної роботи зі студентами; широке використання форм, що відображають специфіку професійної діяльності майбутніх педагогів; моделювання і розв’язання педагогічних ситуацій; удосконалення вмінь та особистісних якостей майбутніх учителів у процесі включення їх до активної позааудиторної виховної діяльності; психолого-педагогічне обґрунтування методів і форм позааудиторної роботи студентів.
У ході дослідження встановлено, що основними напрямами позааудиторної роботи в сучасних ВНПЗ є формування в майбутніх учителів наукового світогляду, а також громадське, патріотичне, правове, моральне, художнє – естетичне, трудове, фізичне та екологічне виховання майбутніх учителів.
Звернення до історико-педагогічної літератури, матеріалів періодичної преси другої половини ХХ ст., звітів ВНПЗ дозволило виявити пріоритетні напрями позааудиторної роботи саме на той період:
· художньо-естетичний, що забезпечував художньо-естетичну освіченість та вихованість особистості, здатної до саморозвитку і самовдосконалення, формування її художньо-естетичної культури засобами кращих національних та світових культурологічних надбань, а також сприяв виробленню вмінь примножувати культурно-мистецькі традиції свого народу;
· природничий, що забезпечував оволодіння студентами знаннями про навколишнє середовище (природне і соціальне), усвідомлення себе частиною природи та можливість постійного спілкування з нею; формування екологічної культури особистості, набуття навичок і досвіду вирішення екологічних питань; залучення до практичної природоохоронної роботи, екологічної діяльності зі збереженням навколишнього середовища;
· науково-дослідницький, що надавав змогу включити студентів у пошукову діяльність, поширити і поглибити систему наукових знань та перетворити їх в інструмент творчого освоєння світу.
Зміст і форми позааудиторної роботи забезпечували майбутньому вчителю визначення свого статусу як особистості через включення в систему соціальних відносин, зростання престижу і авторитету, виконання різних соціальних ролей, залучення до участі у вирішенні трудових, соціально-політичних, моральних проблем.
З огляду на досліджувану проблему саме в цих напрямах більшою мірою відбувалась професійно-педагогічна підготовка студентів з урахуванням конкретно-історичних умов та ідеологічних тенденцій означеного періоду.
У другому розділі – “Досвід професійно-педагогічної підготовки студентів у позааудиторній роботі ВПНЗів України в ІІ-й половині ХХ ст.”– схарактеризовано студентську групу як середовище професійного зростання майбутнього педагога, узагальнено зміст, форми і методи його професійно-педагогічної підготовки в позааудиторній роботі згідно визначеним напрямам і етапам її розвитку.
Проведений науковий пошук свідчить, що в досліджуваний період студентська група виступала могутнім фактором, необхідною умовою, середовищем для професійно-педагогічного зростання майбутнього вчителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок