Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.) / сторінка 7

Назва:
Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Саме в студентській групі відбувався процес структурування та формування відносин між викладачами і студентами, здійснювався процес самореалізації та саморозкриття майбутнього вчителя, виховувалися і формувалися у нього почуття обов’язку та відповідальності за свої вчинки. Робота в студентських групах збагачувала також і навчальний процес специфічними формами, змістом та методами, чим сприяла цілісному формуванню особистості вчителя та його самовираженню.
У ході дослідження визначено етапи становлення та розвитку позааудиторної роботи у ВНПЗ України, схарактеризовано зміст і форми професійно-педагогічної підготовки майбутніх вчителів на кожному з них.
Встановлено, що в 50-60 рр. ХХ ст. (І етап) незважаючи на політизацію суспільства, на розквіт тоталітарного режиму здійснювалися активні кроки в галузі реформування системи навчання, (прийняття “Закону про народну освіту”, 1959 р., активізація демократичних норм та принципів співжиття), що створювало умови для національно-культурного відродження, підвищення громадської активності.
З огляду на досліджувану проблему виявлено, що 50-60 рр. характеризувались посиленням впливу літератури та мистецтва на формування у молоді гарного художнього смаку, потреби у вивченні мистецтва. Це знайшло відображення у змісті і формах позааудиторної роботи зі студентами. Характерними для того періоду були такі форми роботи, як організація спецкурсів і спецсемінарів, факультетів громадських професій, робота музичних та літературних віталень („Третьяковские среды" та ін.), зустрічі з відомими кіноакторами на сценах студентських клубів, широка пропаганда симфонічної музики у приміщеннях вищих навчальних закладів, участь студентів у гуртках художньої самодіяльності, систематичне проведення фестивалів мистецтв, огляди художньої самодіяльності факультетів тощо.
У другій половині 50-х – на початку 60-х рр. у науково-педагогічній і спеціально-методичній літературі, періодичній пресі, шкільних підручниках також почали ширше висвітлюватися питання природоохоронної діяльності. Природоохоронна робота розглядалася в контексті раціонального використання природних ресурсів, захисту природного середовища від забруднення. Серед найважливіших питань цього періоду були: розробка програми факультативного курсу “Охорона природи”, визначення можливостей природничо-наукових дисциплін в обґрунтуванні змісту підготовки студентів вищих педагогічних закладів до природоохоронної роботи в школі.
Організовувались факультативні курси з охорони природи, метою яких переважно було формування відповідального ставлення студентів до природи. Але завдання професійно-педагогічної підготовки вчителів до природоохоронної роботи в школі ще спеціально не формулювалися.
У дослідженні також виявлено, що професійно-педагогічному зростанню майбутніх вчителів сприяло також оволодіння науково-дослідницькими вміннями, серед яких самостійність, креативність та аналітичне мислення займали пильне місце. Позааудиторна робота мала значні потенційні можливості для реалізації цього завдання. Саме 50-60-ті рр. характеризувалися відкриттям нових вищих навчальних закладів, започаткуванням традицій, напрямів розвитку цих закладів тощо. Мета, яку висували кафедри вищих навчальних педагогічних закладів, полягала у вихованні в студентів ініціативи, творчого підходу до вирішення наукових питань. Науково-дослідницька діяльність допомагала їм більш поглиблено вивчати предмет та була важливим джерелом удосконалення навчального процесу. Водночас студенти проводили наукові дослідження на кафедрах, брали участь у спільній діяльності з підприємствами. Вони опановували такі вміння, як робота з науковою літературою, вміння аналізувати та узагальнювати отримані результати.
Однією із форм роботи науково-дослідницьких об’єднань, товариств та гуртків був огляд студентських наукових праць, де кожній із них приділялась певна увага під час обговорення, оцінювання, давались рекомендації тощо. Студенти отримували почесні грамоти та грошові премії. Згідно із звітами ВНПЗ України за 1953-54 н.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок