Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.) / сторінка 8

Назва:
Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
р. було проведено 22000 досліджень теоретичного, експериментально-конструкторського та науково-методичного характеру, видано 630 наукових збірників та 290 монографій. Ці показники вважались недостатніми, тому перед ВНПЗ України висувалися нові вимоги, спрямовані на посилення розвитку науково-дослідницької діяльності майбутніх вчителів.
70-80 рр. (ІІ етап), з одного боку, характеризуються як роки утрачених можливостей, ідеологічного догматизму, застою в суспільному житті України, а з іншого, – як період інтенсивного зростання інтелігенції (науковців та фахівців з середньо-спеціальною освітою). У цей час Україна прагла стати активним учасником міжнародних програм, культурних обмінів, пропагувала принципи інтернаціоналізму, братерства та єдності.
У ці роки також намітилася тенденція посилення уваги до питань естетичного виховання, збагачення естетичного досвіду вчителя та формування його естетичної культури. Так, основний зміст естетичної освіти в педагогічних закладах освіти України складався з трьох основних компонентів: теоретичні знання в галузі естетики, мистецтва й естетичного виховання; знання, вміння і навички в галузі методики естетичного виховання учнів; практично-творча діяльність студентів (навчальний процес, суспільно-політична практика, художня самодіяльність).
Здійсненню естетичного виховання майбутнього вчителя сприяло також використання в позааудиторній роботі різних форм, засобів естетичного виховання: гуртки художньої самодіяльності; культпоходи в театри, кіно, на виставки, в музеї; народні університети культури; факультети громадських професій; факультети естетичних знань; клуби любителів мистецтва (наприклад, ”Клуб прихильників музики”, “Клуб прихильників образотворчого мистецтва”, “Клуб прихильників кіно”, “Школа молодого лектора”); кіностудії; студентські театри естрадних мініатюр (СТЕМ); КВК, художні студії; студентські клуби тощо.
У ході дослідження визначено, що швидке виснаження в Україні природних ресурсів і забруднення природного середовища, що спостерігалося в 70-80-ті рр., спричинило прийняття урядом України постанови "Про посилення охорони природи і поліпшення використання природних ресурсів" (1974 р.); зростання громадських організацій з охорони природи у масові, розвинуті організації; впровадження Міністерством освіти України у вищі педагогічні заклади ідеї спеціальної підготовки вчителів до природоохоронної роботи в школі; проведення науково-практичних, методичних конференцій та наукових семінарів з проблем природо-охоронної освіти і виховання молоді. У цій роботі активну участь брали викладачі Київського, Луганського, Мелітопольського, Сумського, Харківського вищих педагогічних закладів та ін., здійснюючи цілеспрямовано розробку ідеї переростання навчально-теоретичних аспектів природоохоронної підготовки майбутніх учителів у розгалужену її систему в позанавчальний час.
Пошуки нових форм, методів природоохоронної роботи обговорювались також і на сторінках журналів "Советская педагогика", "Народное образование", "Вестник высшей школы" та в тема-тичних збірниках. Саме в ці роки досліджуваного періоду проводилася плідна робота такими науковцями і педагогами, як Е.Дорошко, Ю.Максимовою, Г.Надточий (з питань зоології), О.Вовк, В.Тверетиновою (з питань біології), В.Кузнєцовою (спеціально-методична та загальнопедагогічна підготовка майбутніх учителів до природоохоронної роботи з учнями), що дозволило визначити Харківську школу з проблем природоохоронної роботи на всіх рівнях.
Саме в цей період зміст природоохоронної освіти майбутніх учителів став однією з головних науково-практичних проблем, що розглядалися вченими та методистами. Ними було здійснено вагомий внесок у розробку теоретичних питань створення системи підготовки вчителя до природоохоронної освіти школярів; закладено основи нового, системного підходу до структури і змісту природоохоронної освіти; розкрито суперечності в теорії і практиці, виявлено педагогічні умови діяльності студентів у галузі природоохоронної освіти школярів.
Особливого забарвлення набула агітаційно-пропагандистська робота майбутніх учи-телів, якій було притаманне використання різноманітних форм її проведення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок