Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.) / сторінка 9

Назва:
Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,48 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Майбутні вчителі брали активну участь у діяльності агітбригад, працювали лекторами, доповідачами, співробітниками з випуску стіннівок. Силами студентів оформлялися кабінети, куточки пропаганди екологічних знань. Як свідчить проведене дослідження, у 70-80 рр. у вищих педагогічних закладах України почала складатися певна система підготов-ки майбутніх учителів до природоохоронної діяльності, що передбачала максимальне використання в цьому напрямі не тільки процесу навчання, а й позааудиторної роботи.
Проведений науковий пошук засвідчує, що у вищих навчальних педагогічних закладах України (у 70-80 рр.) одним із ефективних шляхів розвитку самостійного і творчого мислення студентів було залучення їх до науково-дослідницької діяльності. У ці роки організовувалось багато наукових гуртків та клубів, які відігравали значну роль у навчально-виховному процесі вищих навчальних педагогічних закладів. Участь студентів у роботі наукових гуртків сприяла підвищенню успішності й виникненню потреби в постійному поглибленні та вдосконаленні знань, скороченню періоду адаптації майбутніх учителів у школі, накопиченню вмінь і навичок вільно обговорювати наукові питання, аналізувати праці видатних учених, літературно - грамотно оформляти науковий матеріал: статті, доповіді, тези тощо.
Згідно із статистичними даними в 1970 р. в Україні нараховувалося вже 5 тисяч гуртків, в яких брали участь понад 80 тисяч студентів. Студентські конференції, конкурси студентських наукових робіт та семінари, студентські проектно-конструкторські технічні бюро (СПКТБ) були надзвичайно поширеними в той час. Роботи студентів демонструвались на міжнародних виставках у Берліні, Софії, Москві, що свідчить про тенденцію зазначеного періоду до національного співробітництва. Пріоритетними напрямами наукових робіт були дослідження в галузях економіки, науки та культури країни, підвищення ефективності виробництва. Тематика наукових робіт охоплювала як суто теоретичні, фундаментальні проблеми, так і проблеми, що мали професійно-педагогічне значення.
Отже, як свідчить проведене дослідження, у 70-80 рр. посилилася професійно-педагогічна спрямованість позааудиторної роботи, набув особливого значення змістовий аспект підготовки майбутніх учителів з естетичного виховання, природоохоронної і науково-дослідницької роботи, розширився спектр форм і методів реалізації їхніх завдань.
Кінець ХХ років став епохальним в історії розвитку України як держави. Це період змін цінностей та пріоритетів, підйому студентського руху на нових, демократичних засадах, а також зародження надії не тільки на злам тоталітарного устрою, а й на обов’язкове здійснення національного відродження країни.
Як свідчить проведене дослідження, у 90-х рр. значно активізувалися проблеми естетичного виховання, пов'язані з формуванням духовної культури особистості майбутнього вчителя, зверненням педагогічної науки до проблем естетики педагогічного процесу, „краси педагогічної дії", формування естетико-екологічної культури. У центрі уваги людина – ідеальна, сердечна, з високим рівнем художньо-естетичних смаків, ідеалів і прагненням творити красу. До найбільш поширених форм естетичного виховання того періоду слід віднести такі: колективи художньої самодіяльності, студентські театри естрадних мініатюр (СТЕМ); КВК, художні студії; студентські клуби тощо.
Наприкінці 90-х рр., як свідчить аналіз досвіду роботи вищих навчальних педагогічних закладів України, у Луганському, Полтавському, Харківському, Херсонському та ін., естетичне виховання студентів здійснювалося через різні студентські аматорські утворення: вокальні ансамблі, ансамблі народних інструментів, студентські танцювальні колективи тощо. Наприклад, у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка працювали студентський клуб, Школа моделей „Імідж", народний театр-студія „Первоцвіт" (природничо-географічний факультет), вокальний ансамбль „Азалія" (Інститут культури та мистецтв), оперна студія (Інститут культури та мистецтв).
Вивчення досвіду вищих педагогічних закладів освіти України досліджуваного періоду, свідчить також про чітку спрямованість естетичного виховання на формування в майбутніх учителів естетичних знань, смаків, ідеалів; розвиток здатності естетично сприймати явища дійсності, твори мистецтва, потреби внесення прекрасного в життя; розширення загальнокультурного кругозору; використання здобутих знань та наявних здібностей у практичній діяльності; організацію засвоєння ними духовної, історичної та культурної спадщини українського народу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Професійно-педагогічна підготовка майбутніх учителів у позааудиторній роботі у вищих навчальних педагогічних закладах України (друга половина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок