Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ЩОДО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ У АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ

ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ЩОДО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ У АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ЩОДО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ У АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Петрашенко Андрій Васильович
УДК 681.518.54
ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ЩОДО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ У АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність 01.05.03 - Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі спеціалізованих комп’ютерних систем Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент
Михайлюк Антон Юрійович,
НТУУ “КПІ”, доцент кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Тоценко Віталій Георгійович,
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України, завідувач відділу;
кандидат технічних наук, доцент
Поморова Оксана Вікторівна,
Хмельницький національний університет Міністерства освіти та науки України, професор кафедри системного програмування.
Захист дисертації відбудеться “10” грудня 2007 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.02 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ–56, проспект Перемоги, 37, корп. 18, ауд. № 306.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 03056, м. Київ–56, проспект Перемоги, 37, Вченому секретарю НТУУ “КПІ”.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ–56, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “ 9 листопада 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент ____________ Орлова М.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний рівень розвитку інформаційних технологій, які функціонують у багатьох сферах суспільства, породжує ряд проблем при створенні нових та супроводі існуючих автоматизованих систем (АС). Великі обсяги інформації, яка оброблюються засобами обчислювальної техніки, відсутність єдиних інтерфейсів її обміну та зберігання, гетерогенність комп’ютерних мереж, в рамках яких функціонують комп’ютерні системи, зумовлюють необхідність вирішення комплексу задач, пов’язаних із забезпеченням захисту інформації (ЗІ) в АС. Комплексність вирішення даних проблем виходить із сутності АС, що виражається у наявності в ній крім інженерно-технічних ланок, також персоналу різних адміністративно-функціональних рівнів. Наявність людини з точки зору вирішення задач забезпечення ЗІ зумовлює необхідність врахування суб’єктивних факторів, які підвищують імовірність несприятливих впливів на захищеність інформаційних ресурсів (ЗІР) АС, ускладнюють процедуру визначення загроз, а також вибору ефективних засобів та заходів щодо підтримки ЗІР АС.
Відповідно до вітчизняних та міжнародних нормативних документів у галузі ЗІ для досягнення прийнятного рівня захищеності необхідно, зокрема, визначити критерії захищеності АС та сформувати конкретний комплекс заходів безпеки у застосуванні до визначеної АС. Вирішення цих задач традиційно здійснюється шляхом залучення експертів у даній галузі. Суб’єктивний характер діяльності експертів, а також високий рівень витрат на їх залучення при регулярному проведенні аналізу ЗІР знижує ефективність вирішення цієї задачі як за економічним критерієм, так і за функціональним. В такій ситуації актуальною є автоматизація даної процедури за рахунок розробки нових програмних засобів (ПЗ) підтримки прийняття рішень (ППР) щодо управління ЗІ у АС. Аналіз сучасних ПЗ оцінки та управління ЗІ АС виявив ряд недоліків, зокрема, відсутність адаптації до конкретної АС, орієнтація на відповідність лише одному стандарту або відомчій методиці аналізу ЗІР, а у випадку реалізації універсальних програмних засобів – недосконалість та складність організації інтерфейсу із користувачем, насамперед щодо оптимізації діалогу із ним, а також відсутність засобів нарощення бази даних (знань) програмних засобів, що знижує ефективність застосування подібних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ЩОДО ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ У АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок