Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування професійного мовленнєвого етикету майбутніх інженерів-педагогів у навчально-виховному процесі

Формування професійного мовленнєвого етикету майбутніх інженерів-педагогів у навчально-виховному процесі

Назва:
Формування професійного мовленнєвого етикету майбутніх інженерів-педагогів у навчально-виховному процесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
Сукачова Ганна Павлівна
УДК 371.15:174
Формування професійного мовленнєвого етикету
майбутніх інженерів-педагогів
у навчально-виховному процесі
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії. Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Коваленко Олена Едуардівна,
Українська інженерно-педагогічна академія, ректор, завідувач кафедри педагогіки і методики професійного навчання.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Барановська Лілія Володимирівна,
Білоцерківський державний аграрний університет, проректор з навчально-методичної роботи, завідувач кафедри педагогіки і психології.
кандидат педагогічних наук, доцент
Костриця Наталя Миколаївна
Національний аграрний університет, доцент кафедри української мови.
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2007р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.458.01 в Інституті професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий “11” вересня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.С. Голіяд
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реалізація положень Болонської декларації в системі вищої освіти і науки України передбачає підвищення освітнього і культурного рівня суспільства, створення умов для навчання впродовж усього життя; пошук рівноваги між масовою фундаментальною та елітарною освітою, з одного боку, та вузькою спеціалізацією і професіональною досконалістю, з іншого.
Забезпечення мобільності, працевлаштування та конкурентоспроможності фахівців визначає необхідність підготовки студентів, які мають глибокі знання зі спеціальності, досконало володіють державною мовою, здатні спілкуватися на засадах гуманізму і демократії у різноманітних ситуаціях, пов’язаних з професійною діяльністю.
Однією з умов ефективної праці є комунікація мовою професії, яка підвищує ефективність праці й допомагає краще орієнтуватися в ситуації на виробництві та в безпосередніх ділових контактах. Подолати труднощі, що виникають під час професійного спілкування внаслідок порушення процесів передавання або сприймання інформації, дає змогу професійний мовленнєвий етикет, володіння яким дозволяє майбутнім інженерам-педагогам виробити індивідуальний стиль мови професійного спілкування.
Мовленнєвий етикет, за визначенням педагогів і лінгвістів, – це система стійких формул спілкування, які використовуються для встановлення мовленнєвого контакту співрозмовників, підтримання спілкування відповідно до соціальних ролей та позицій. Формування навичок мовленнєвого етикету відбувається в процесі формування мовленнєвих умінь та навичок.
Визначенню дефініції мовленнєвого етикету, його функцій, ситуацій використання етикетних формул, ситуативно-тематичних груп етикетних виразів, форм і моделей мовленнєвого етикету приділяють увагу в своїх роботах Л.О.Введенська, Л.Г. Павлова, З.С. Смєлкова, В.М. Шеломенцев, Н.Д. Десяєва, Т.О.Лебєдєва, Л.В.Ассуірова, О.М. Миронюк, В.М. Литовченко, А.О. Акішина, Н.І.Формановська, В.Є. Гольдін, С.Я. Єрмоленко, С.В. Шевчук.
Однак, аналіз науково-педагогічної літератури свідчить, що проблема педагогічних умов формування професійного мовленнєвого етикету в студентів ВНЗ інженерно-педагогічного профілю досліджена недостатньо, хоч і розробляються окремі її аспекти, а саме: характеристика професійних якостей інженера-педагога (Е.Ф. Зеєр, Г.А. Карпова, Н.Є. Ерганова, О.Т. Маленко), визначення компонентів професійної діяльності інженера-педагога (О.Е. Коваленко, О.К. Бєлова, Н.О.Брюханова), комунікативна підготовка майбутніх педагогів (В.М. Гриньова, Е.Г. Полатай, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування професійного мовленнєвого етикету майбутніх інженерів-педагогів у навчально-виховному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок