Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА СУЧАСНИХ КЛІМАТИЧНИХ УМОВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА СУЧАСНИХ КЛІМАТИЧНИХ УМОВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Назва:
КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА СУЧАСНИХ КЛІМАТИЧНИХ УМОВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Ткач Леся Олександрівна
УДК 911.2:551.58:504.38 (447)
КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА СУЧАСНИХ КЛІМАТИЧНИХ УМОВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання
природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи, Національної академії наук України.
Науковий керівник: | кандидат географічних наук,
Барабаш Маргарита Борисівна,
Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут, старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
Мольчак Ярослав Олександрович,
Луцький державний технічний університет,
декан технічного факультету
кандидат географічних наук, доцент
Воровка Володимир Петрович,
декан природничо-географічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету
Провідна установа: | Львівський національний університет імені Івана Франка, географічний факультет, м. Львів
Захист відбудеться 07.06.2007 р. о__15-30__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України (58012, м.Чернівці, вул.Коцюбинського, 2, географічний факультет, ауд. 24).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 05.05.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат географічних наук, доцент М.В.Дутчак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останніми роками людство всього світу, уряди держав і позаурядові організації стурбовані проблемою зміни клімату під впливом природних і антропогенних факторів. Збільшення кількості погодних кліматичних аномалій: злив, смерчів, шквалів, повеней, засух, надмірної спеки, весняних приморозків, катастрофічних снігопадів призводить до значних збитків, а іноді до пошкодження житла і загибелі людей.
На земній кулі зміна клімату не скрізь однакова і має свої регіональні особливості. Такі особливості характерні і для території України, де антропогенне навантаження посилюється на регіональному і локальному рівнях, що призводить до змін ландшафтів.
Дослідження полягає у нагальній необхідності наукового вивчення сучасних змін клімату в Україні і побудови на цій основі прогностичних сценаріїв і проектів життєдіяльності українського суспільства на найближче майбутнє (до 2030 р.), а також сприянні розробці заходів щодо адаптації населення до кліматичних змін. Крім того, актуальність дослідження підтверджена необхідністю виконання зобовґязань, які взяла на себе Україна відповідно до Рамкової Конвенції та Кіотського протоколу Організації Обґєднаних Націй про зміни клімату.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи відповідає основним напрямам наукової діяльності відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту і виконана у складі держбюджетних науково-дослідницьких робіт “Сучасний стан кліматичного режиму небезпечних та стихійних явищ над територією України і їх економічний зв’язок”, тема 2/2003, розділ 2 “Вивчити динаміку просторово-часового розподілу засух в Україні в період глобального потепління та створити каталог засух 1961 – 2002 рр.” (№ держреєстрації 0103U006512, 2005 р.); “Виявлення особливостей аномальності кліматичного режиму України у найближче десятиріччя, що впливають на збереження біорізноманіття, земельні ресурси і на розвиток економіки держави”, розділ 6 “Сценарії режиму температури повітря в перші десятиріччя ХХІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА СУЧАСНИХ КЛІМАТИЧНИХ УМОВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок