Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБУДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ КОЛИВАНЬ У ВІДКРИТИХ РЕЗОНАНСНИХ СИСТЕМАХ ГЕНЕРАТОРІВ МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ

ЗБУДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ КОЛИВАНЬ У ВІДКРИТИХ РЕЗОНАНСНИХ СИСТЕМАХ ГЕНЕРАТОРІВ МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ

Назва:
ЗБУДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ КОЛИВАНЬ У ВІДКРИТИХ РЕЗОНАНСНИХ СИСТЕМАХ ГЕНЕРАТОРІВ МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ імені О.Я.УСИКОВА
НАН УКРАЇНИ
Сенкевич Олена Борисівна
УДК 621.372; 621.385.6
ЗБУДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ КОЛИВАНЬ У ВІДКРИТИХ РЕЗОНАНСНИХ СИСТЕМАХ ГЕНЕРАТОРІВ МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
 
Харьков – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки імені О.Я.Усикова Національної академії наук України.
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Мірошниченко Володимир Семенович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України (м.Харків), заступник завідувача відділу теорії дифракції та дифракційної електроніки.
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Фісун Анатолій Іванович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України (м.Харків), провідний науковий співробітник відділу твердотільної електроніки.
доктор фізико-математичних наук, професор
Колчігін Микола Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри теоретичної радіофізики.
Провідна установа: | Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра фізичної електроніки.
Захист відбудеться 3 жовтня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім.О.Я.Усикова НАН України за адресою: Україна, 61085, м.Харків, вул. Акад. Проскури, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім.О.Я.Усикова НАН України (61085, м.Харків, вул. Акад. Проскури, 12).
Автореферат розісланий 23 серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат.наук, професор О.Я. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена експериментальному дослідженню відкритих резонансних систем (ВРС) генераторів міліметрового діапазону, виявленню особливостей збудження коливань у генераторах дифракційного випромінювання (ГДВ) з новими типами ВРС, розробці методів дослідження коливань у ВРС, вивченню ефекту резонансного підвищення добротності коливань у ВРС із провідними вставками і його використанню для керування спектром та добротністю коливань у ВРС.
Актуальність роботи визначається необхідністю створення ефективних генераторів у міліметровому діапазоні та пошуку нових типів ВРС для генераторів субміліметрового діапазону. Застосування високодобротних ВРС в якості коливального НВЧ – контуру зворотного зв'язку дозволило, у свій час, створити когерентні вакуумні джерела середньої потужності міліметрового діапазону довжин хвиль – ГДВ, оротрони, лазери на вільних електронах, ледатрони і т.п. В зв’язку з просуванням в терагерцовий діапазон частот розробка та дослідження нових типів ВРС різної конструкції є достатньо актуальним завданням. Наприклад, на основі ВРС, що працюють у режимі біжучої хвилі, є можливість створення генераторів міліметрового діапазону з більш високою вихідною потужністю та ефективністю взаємодії поля з пучком, а також вузькою спектральною лінією. А використання в цих джерелах електромагнітних коливань дифракційного випромінювання, що поширюється під кутами ковзання до поверхні періодичної структури, дозволить просунутися в терагерцовий діапазон частот.
Крім того, у ВРС просто здійснюється вільний доступ у резонансний об’єм. Це дозволяє, з одного боку, успішно використовувати їх як пасивні комірки для дослідження властивостей речовин у міліметровому та субміліметровому діапазонах довжин хвиль, зокрема, у радіоспектроскопії поляризованих ядерних мішеней; а з іншого боку – розміщувати у високодобротних ВРС активні напівпровідникові елементи (ГЛПД, діоди Ганна та ін.), що дозволяє поліпшити спектральні характеристики генеруючих ними сигналів, а також створювати пристрої, в яких підсумовуються потужності окремих елементів.
У перерахованих випадках ВРС містять різні неоднорідності (дифракційні ґратки, напівпровідникові діоди, провідні вставки, діелектричні зразки і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗБУДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ КОЛИВАНЬ У ВІДКРИТИХ РЕЗОНАНСНИХ СИСТЕМАХ ГЕНЕРАТОРІВ МІЛІМЕТРОВОГО ДІАПАЗОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок