Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ АВІАКОМПАНІЙ НА АВІАТРАНСПОРТНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ

ОЦІНКА КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ АВІАКОМПАНІЙ НА АВІАТРАНСПОРТНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ

Назва:
ОЦІНКА КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ АВІАКОМПАНІЙ НА АВІАТРАНСПОРТНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,78 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національний авіаційний університет
КОНОНОВА ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
УДК 338.47 (076.5)
ОЦІНКА КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ АВІАКОМПАНІЙ НА АВІАТРАНСПОРТНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ
Спеціальность 08.07.04. – економіка транспорту і зв'язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
Кулаєв Юрій Федорович
Національний авіаційний університет
професор кафедри економіки .
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор
Загорулько Валентин Миронович
Національний авіаційний університет
професор кафедри маркетингу та ресурсозабезпечення;
кандидат економічних наук
Бойко Володимир Іванович
Авіакомпанія “Міжнародні авіалінії України”
Віце-президент з корпоративного планування
та фінансів
Провідна установа – Інститут проблем ринку та економіко-екологічних
Досліджень НАН України, Відділ ринку транспортних послуг, м. Одеса
Захист відбудеться “ “ _____1 березня_____ 2001 р. о __14___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради , Д 26.062.02 , у Національному авіаційному університеті за адресою: 252058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корп.2, ауд. 418.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Комарова, 1.
Автореферат розісланий “_29__” ___січня___________2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук , доцент Жебка В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. З розвитком ринкових відносин в Україні відбувається формування конкурентного середовища у сфері національної економіки і, зокрема, в окремих галузях, в першу чергу базових, таких як цивільна авіація.
Саме конкуренція, види та форми її прояву потребують радикальної перебудови організаційно-функціональної структури та методів управління сучасним авіаційним підприємством, принципово нових підходів щодо формування і реалізації стратегії та тактики виробничо-фінансової діяльності.
Досвід останніх років свідчить, що далеко не всі вітчизняні авіакомпанії здатні вести конкурентну боротьбу. Якщо поодинокі з них і мають певні конкурентні переваги ( що досить важливо саме по собі), однак це не дає змоги багатьом із них ефективно реалізувати ці переваги через відсутність практики використання всього комплексу засобів маркетингу: гнучкої тарифної політики, адекватної організації залучення пасажирів, ефективних засобів стимулювання та ін.
Разом з тим кон'юнктурна ситуація на авіаційному ринку змінюється водночас внаслідок розширення границь ринку й залученням до нього західних авіакомпаній, які мають значний досвід роботи в умовах жорсткої конкуренції. Безпосереднє використання цього досвіду українськими авіакомпаніями ускладнюється внаслідок його унікальності, відсутності універсальних схем конкурентної поведінки.
У сучасних умовах для будь-якої авіакомпанії вкрай важливо правильно оцінити ринкову обстановку, яка склалася, аби запровадити ефективні засоби конкуренції. Вони мають, з одного боку, враховувати ринкову ситуацію, притаманну трансформаційній економіці Україні, тенденції її розвитку, а з іншого боку – мають адекватно враховувати особливості саме авіатранспортного виробництва. Найбільш складними етапами цієї роботи є аналітичне осмислення шляхів досягнення конкурентних переваг, розробка на цій основі комплексу заходів щодо посилення конкурентних позицій авіакомпаній.
Ці фактори обумовили вибір теми дослідження й постановку його мети.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок наукових досліджень збігається з планами наукового дослідження Національного авіаційного університету в рамках розробки “Концепції розвитку цивільної авіації до 2010 року”.
Мета й завдання дослідження. Мета дослідження полягає в розробці теоретичних положень та практичних рекомендацій з формування конкурентоспроможності авіакомпанії з використанням математичних методів кореляційного та кластерного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОЦІНКА КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ АВІАКОМПАНІЙ НА АВІАТРАНСПОРТНОМУ РИНКУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок