Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ ДОМІНАНТИ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ОСНОВНІ ДОМІНАНТИ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ОСНОВНІ ДОМІНАНТИ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,94 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СІГУА ГЕОРГІЙ ВАРЛАМОВИЧ
УДК 339.972.(1-67)
ОСНОВНІ ДОМІНАНТИ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.02.03 –
Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі управління зовнішньоекономічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Кредісов Анатолій Іванович
професор кафедри управління зовнішньоекономічною
діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
ректор Міжгалузевого інституту управління МОН України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
дійсний член АЕН і АТН України
Макогон Юрій Володимирович
завідувач кафедри „Міжнародна економіка”
Донецького національного університету МОН України
кандидат економічних наук
Мазур Олександр Анатолійович
виконавчий директор Технологічного парку Інституту
електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України
Провідна установа Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН
України, відділ зовнішньоекономічних досліджень, м.Київ
Захист відбудеться 26 червня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м.Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58, к.12
Автореферат розісланий 26 травня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поліщук Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Надання спеціального режиму господарювання окремим територіям та видам економічної діяльності достатньо широко використовується при проведенні економічної політики в країнах з різними рівнями розвитку ринкових відносин. Як показує світовий досвід, стимулювати надходження іноземних інвестицій у короткі строки можливо шляхом створення особливих утворень з преференційним режимом інвестування, так званих вільних економічних зон (ВЕЗ). Результати функціонування ВЕЗ, яких було створено у XX сторіччі понад 1 тисячу, досить неоднозначні та суперечливі, особливо в країнах, що розвиваються, і в країнах з перехідною економікою.
Аналіз результатів функціонування ВЕЗ демонструє, що визначними для ВЕЗ є вибір місця її розташування та набір наданих у зоні преференцій. Велику роль відіграє також інвестиційна і соціально-економічна політика держави щодо ВЕЗ у перші роки функціонування зони. Щоб уникнути помилок у даних питаннях (бо ціна таких помилок може бути надзвичайно великою), розробка державної політики повинна спиратися на комплексні теоретико-економічні дослідження методології створення та функціонування ВЕЗ. Незважаючи на численні публікації з даного питання, створення такої методології далеке від завершення. Особливо актуальною ця проблема є для країн з перехідною економікою.
З одного боку, багато нагальних для цих країн економічних, соціальних і політичних проблем розв’язуються шляхом створення ВЕЗ. З іншого, особливості цих країн (недостатній розвиток ринкових відносин та інфраструктури, неконвертованість або обмежена конвертованість національних валют, велика питома вага тіньової економіки) істотно перешкоджають прямому перенесенню на них наявних підходів і досвіду створення ВЕЗ у країнах з ринковою економікою. З огляду на це необхідні розвиток нових та модифікація існуючих методів вибору варіантів створення ВЕЗ і обгрунтування державної політики щодо них. Саме цьому і присвячено дану роботу. Такі методи повинні враховувати особливості економіки постсоціалістичних країн, у зв’язку з чим актуальною, крім їх розробки, буде апробація даних методів на конкретному матеріалі, який стосується питань створення та функціонування ВЕЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ОСНОВНІ ДОМІНАНТИ СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ВІЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗОН У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок