Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДТРИМАННЯ І РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ У ВЕЛИКІЙ МІСЬКІЙ АГЛОМЕРАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ м. КРИВОГО РОГА)

ПІДТРИМАННЯ І РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ У ВЕЛИКІЙ МІСЬКІЙ АГЛОМЕРАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ м. КРИВОГО РОГА)

Назва:
ПІДТРИМАННЯ І РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ У ВЕЛИКІЙ МІСЬКІЙ АГЛОМЕРАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ м. КРИВОГО РОГА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОКРЯК
Едуард Валерійович
УДК 331.5.024.5
ПІДТРИМАННЯ І РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ У ВЕЛИКІЙ МІСЬКІЙ АГЛОМЕРАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ м. КРИВОГО РОГА)
Спеціальність 08.02.03. – організація управління,
планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин і бізнесу Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор Тимошенко Лідія Михайлівна, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин і бізнесу Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: |
Доктор економічних наук, професор Галушко Ольга Сергіївна, завідувач кафедри економічного аналізу і фінансів Дніпропетровської національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України
Кандидат економічних наук Рябченко Олександр Володимирович, голова Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації
Провідна установа: | Східноукраїнський державний університет (м. Луганськ) Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 14 травня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08. 051.03 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, ауд.521. З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий 13 квітня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради К 08.051.03
доктор економічних наук, професор Василевський А.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічна могутність країни та добробут її народу в першу чергу залежать від ефективності трудової діяльності. В економічній літературі радянських часів склалася певна система категорій та концептуальних моделей, зміст яких відображає суттєві особливості планової організації та командно-адміністративного регулювання трудової діяльності в соціалістичному суспільному виробництві. Розбудова соціально-орієнтованої ринкової економіки зумовлює необхідність як використання нових категорій (економічна активність, ринок праці, трудовий потенціал та інші), так і суттєвого переосмислення та відповідної корекції змісту старих в контексті ринкової моделі формування, розподілу та використання трудоресурсного потенціалу. Це вимагає активізації досліджень широкого комплексу чинників, які суттєво впливають на ефективність трудової діяльності в специфічних умовах перехідної економіки.
Надзвичайно важливим є пошук таких механізмів регулювання працездатності як на національному, так і на регіональному рівнях, які найбільш ефективні в надзвичайно складних, суперечливих та динамічних умовах перехідної економіки.
В умовах відкритої ринкової економіки знижується роль “вертикального” централізованого державного регулювання трудової діяльності і значно зростає роль “горизонтальних” механізмів регулювання на рівні міських агломерацій, які спираються на узгодження та координацію зусиль всіх суб’єктів, безпосередньо причетних до формування, відтворення, розподілу та використання трудоресурсного потенціалу. Але в нашій країні бракує наукових праць, в яких комплексно, системно досліджуються проблеми підтримання та нарощування потенціалу працездатності у великих міських агломераціях. Зокрема, практично відсутні дослідження тенденцій та перспектив розвитку в умовах перехідної економіки трудоресурсного потенціалу такого специфічного промислового центру, як Кривбас, який, з одного боку, є однією з важливих станових опор індустріальної могутності України, а з другого – складним і заплутаним вузлом гострих проблем (виробничих, структурних, техніко-технологічних, зовнішньоекономічних, соціальних тощо), без вирішення яких неможливе ефективне використання та подальший розвиток трудоресурсного потенціалу регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДТРИМАННЯ І РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ У ВЕЛИКІЙ МІСЬКІЙ АГЛОМЕРАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ м. КРИВОГО РОГА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок