Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ КОМПРЕСОРА КАСКАДНО-ТЕПЛОВОГО СТИСКУ ДЛЯ НАДДУВУ ЧОТИРИТАКТНОГО ДВИГУНА

РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ КОМПРЕСОРА КАСКАДНО-ТЕПЛОВОГО СТИСКУ ДЛЯ НАДДУВУ ЧОТИРИТАКТНОГО ДВИГУНА

Назва:
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ КОМПРЕСОРА КАСКАДНО-ТЕПЛОВОГО СТИСКУ ДЛЯ НАДДУВУ ЧОТИРИТАКТНОГО ДВИГУНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ДАНІЛЕЙЧЕНКО Олександр Анатолійович
УДК 621.43.068
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ КОМПРЕСОРА
КАСКАДНО-ТЕПЛОВОГО СТИСКУ ДЛЯ НАДДУВУ
ЧОТИРИТАКТНОГО ДВИГУНА
Спеціальність 05.05.03 - Теплові двигуни
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Двигуни внутрішнього згоряння” Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, м. Луганськ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Крайнюк Олександр Іванович,
Східноукраїнський національний університет ім.В.Даля, зав.кафедрою “Двигуни внутрішнього згоряння”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Пелепейченко Володимир Ігоревич,
Інститут внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, м. Харків, професор кафедри автомобільної техніки
кандидат технічних наук, доцент
Перерва Павло Якович
Казенне підприємство “Харківське конструкторське бюро з двигунобуду-вання” Міністерства промис-лової політи-ки України, м. Харків, начальник сектора
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра тракторів і автомобілів, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 23 ” жовтня 2003 р. у 13 00 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.13 при Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м.Харків, вул.Фрунзе 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий “22 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Парсаданов І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пріоритетним напрямком розвитку двигунів транспортних установок на сучасному етапі, як і раніше, є поліпшення їх паливної економічності. Удосконалювання робочого процесу теплосилових установок у рамках традиційних схем і пристроїв близьке до своїх граничних показників. Разом з тим, значний резерв підвищення загального ККД установки зв'язаний з утилізацією вторинної (скидної) теплоти відпрацювавших газів і охолоджуючої рідини двигуна. Для транспортних двигунів найбільший інтерес представляють системи внутрішньої утилізації, які перетворюють вторинну теплоту в додаткову механічну роботу чи наддувне повітря. Однак широкому впровадженню апробованих схем внутрішньої утилізації перешкоджає їх висока вартість, недостатня надійність та складність виготовлення. Відзначене обумовлює актуальність пошуку схем теплосилових установок і систем утилізації, що реалізують нові принципи організації робочого процесу і задовольняють умовам ефективної роботи при використанні різних джерел теплової енергії.
Перспективний напрямок розвитку теплоперетворюючих пристроїв базується на використанні принципу каскадно-теплового стиску (КТС) робочого тіла в роторних агрегатах безперервної дії. У випадку, якщо споживачем стиснутого тіла є розширювальна машина, агрегат КТС розглядається як генератор газу. У системі утилізації теплоти відпрацювавших газів ДВЗ представляється доцільним використання стиснутого в агрегаті КТС робочого тіла для наддуву поршневої частини двигуна. Завдяки відсутності дискретно керованих запірних органів і витискуючих елементів робочих порожнин пристрій має високу надійність і невисокі витрати на виготовлення й обслуговування.
Цілеспрямоване удосконалення компресора КТС і обґрунтований вибір його параметрів визначає необхідність поглиблених досліджень тепломасообмінних процесів у структурних елементах системи наддуву і виявлення закономірностей впливу різних факторів на експлуатаційні характеристики КДВЗ, що є актуальною задачею та має науковий і практичний інтерес.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках державної науково-технічної програми "Екологічно чиста енергетика і ресурсозберігаючі технології" на підставі Наказу Міністерства освіти і науки України (протокол №2 від 30.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ КОМПРЕСОРА КАСКАДНО-ТЕПЛОВОГО СТИСКУ ДЛЯ НАДДУВУ ЧОТИРИТАКТНОГО ДВИГУНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок