Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПЕРВИННОЇ ТА ВТОРИННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ГІНГІВИТУ В СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПЕРВИННОЇ ТА ВТОРИННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ГІНГІВИТУ В СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПЕРВИННОЇ ТА ВТОРИННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ГІНГІВИТУ В СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
КІПЕНЬ Наталія Іванівна
УДК 616.311.2-002-08-039.71-086.13/14-053.7
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПЕРВИННОЇ ТА ВТОРИННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ГІНГІВИТУ В СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
14.01.22 – стоматологія
АВТРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України (ректор – доктор медичних наук, професор, академік АМН України, заслужений діяч науки і техніки України, Дзяк Георгій Вікторович).
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Мащенко Ігор Сергійович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри терапевтичної стоматології
Офіційни опоненти:
- доктор медичних наук, професор Тарасенко Лідія Мусіївна, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувачка кафедри біохімії
- доктор медичних наук, професор Борисенко Анатолій Васильович, Національний медичний університет ім.. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри терапевтичної стоматології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра терапевтичної стоматології
Захист дисертації відбудеться “18” травня 2005р. об 11-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23)
Автореферат розісланий “8” квітня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Дев’яткина Т.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Запальні захворювання пародонту займають особливе місце серед стоматологічних захворювань, що пов'язане з широким розповсюдження їх серед населення. Виникнувши у молодому віці, вони призводять не тільки до швидкої втрати значної кількості зубів, але й впливають на здоров'я всього організму.
Згідно епідеміологічним даним, патологією пародонту, що найчастіше зустрічається у молодому віці, є гінгівіт, про що свідчать численні дослідження вітчизняних і зарубіжних авторів (Косенко К.М., 1994; Косоверов Ю.Е., Запорожец Н.Н., 2002; Beck J.D., Slade G.D., 1996; Hujoel P.P. et al., 2003).
Існує думка про провідну роль місцевих чинників у виникненні запальних захворювань пародонту: патогенної флори і мікробної бляшки, різних видів порушення рівноваги артикуляції, змін місцевої імунологічної ситуації (Мащенко І.С., 1996, 2002; Данилевский Н.Ф., Борисенко А.В., 2000; Цепов Л.M, Николаев А.И., 2001; Л.А. Дмитриева, 2001; Genco R.G, 1994).
До теперішнього часу найменш вивчений вплив психоемоційних порушень як чинника ризику у виникненні і розвитку генералізованого катарального гінгівіту у студентів, а також динаміка цих процесів на фоні лікувально-профілактичних заходів, що проводяться. Можливо припустити, що постійне психоемоційне напруження, як наслідок надмірних учбових навантажень, часте порушення режиму праці та відпочинку, соціальні негаразди призводять до зриву процесів адаптації, що не може не позначатися на особливостях проявів генералізованого катарального гінгівіту (Сауткин М.Ф., Ионова Т.В., 1991; Юматов Е.А. и соавт. 2001; Кундиев Ю.І. с соавт., 2002; Спицин А.В., 2002; Барабаш И.А. и соавт., 2003).
У зв'язку з цим виникає необхідність глибокого аналізу причин виникнення генералізованого катарального гінгівіту у студентів і встановлення провідних чинників ризику, які визначають розвиток і клінічні особливості перебігу захворювання.
Особлива увага має бути приділена емоційно-особистісним реакціям, які можуть формуватися в студентів у процесі навчання (Кудрявцева Т.Н. и соавт., 1998; Горбач Н.А. и соавт., 2003; Лобанов С.П., Студнеева Г.И., 2003).
Акцент у вирішенні проблеми генералізованого катарального гінгівіту в студентів повинен бути різко зміщений на профілактику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ПЕРВИННОЇ ТА ВТОРИННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ГІНГІВИТУ В СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок