Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості територіальної організації особистих господарств населення регіону

Особливості територіальної організації особистих господарств населення регіону

Назва:
Особливості територіальної організації особистих господарств населення регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІЛЛІ МЕЧНИКОВА
Богадьорова Лариса Михайлівна
УДК 911.3:332.37+332.68
Особливості територіальної організації особистих господарств населення регіону
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені Іллі Мечникова Міністерства освіти і науки України на кафедрі економічної і соціальної географії
Науковий керівник: - доктор географічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Топчієв Олександр Григорович,
Одеський національний університет
імені Іллі Мечникова, завідувач кафедри
економічної і соціальної географії
Офіційні опоненти: - доктор географічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки
Пістун Микола Данилович
Інститут географії НАН України,
провідний науковий співробітник
- доктор економічних наук, професор,
Семенов Василь Федорович,
Одеський економічний університет,
завідувач кафедри екології, розміщення продуктивних сил та технологій
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться “10” листопада 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.051.03 при Одеському національному університеті ім. Іллі Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Шампанський пров., 2, ГГФ, ауд. 108.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Одеського національного університету імені Іллі Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24)
Автореферат розісланий “ 8 ” жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент |
Л.В. Хомич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здійснення аграрної реформи, запровадження приватної власності на землю, лібералізація господарської діяльності зумовлюють зростання ролі особистих господарств населення (ОГН) в аграрному секторі України та територіальній організації сільської місцевості. На сьогодні ОГН забезпечують значні обсяги виробництва продовольчої продукції, відіграють значну роль у розвитку інших видів діяльності (зокрема, зеленого або аграрного туризму), суттєво впливають на забезпечення зайнятості сільського населення та формування доходів і рівня життя сільських жителів.
Дослідженню соціально-економічних аспектів розвитку ОГН приділяється значна увага з боку економістів-аграрників, разом з тим, достатньо широким є коло питань, які стосуються територіальної організації ОГН і потребують глибокого географічного обґрунтування. Важливим науково-теоретичним та практичним завданням є уточнення суспільно-географічної сутності ОГН, визначення територіальних закономірностей, особливостей та ресурсів їх функціонування, обґрунтування місця в системі аграрних відносин регіону, оцінки місця в територіальному поділі праці. Відзначимо, що поряд зі значними доробками економічного, соціального характеру, дослідження ОГН проводились Г.В. Балабановим, М.Г. Ігнатенком, В.П. Нагірною, Я.Б. Олійником, М.Д. Пістуном та іншими географами. Разом з тим, практично поза увагою й економістів, і географів залишилися екологічні аспекти функціонування ОГН в сучасних масштабах. Комплексне суспільно-географічне вивчення ОГН у розрізі регіонів та адміністративних областей країни не проводилися. Повною мірою це стосується і ОГН Херсонської області, розвиток яких характеризують і типові, і специфічні риси та проблеми. Вирішення останніх можливе тільки за умови об’єднання зусиль управлінців, вчених різних галузей науки, практиків на місцевому, регіональному та державному рівні. Актуальність та важливість зазначених проблем, їх недостатня розробленість зумовили вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Проведені дослідження по Херсонській області відповідають складовій підпрограми “Розробка науково-прикладних основ соціальної політики в умовах трансформування АПК до соціально-орієнтованих ринкових умов” (реєстраційний номер 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Особливості територіальної організації особистих господарств населення регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок