Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СИСТЕМ ЗВ’ЯЗАНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ І ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ ДО ВИВЧЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТЕРЖНЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ

ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СИСТЕМ ЗВ’ЯЗАНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ І ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ ДО ВИВЧЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТЕРЖНЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СИСТЕМ ЗВ’ЯЗАНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ І ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ ДО ВИВЧЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТЕРЖНЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,74 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОЇ МАТЕМАТИКИ І МЕХАНІКИ
БОЛГРАБСЬКА Ірина Олександрівна
УДК 531.38
ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
СИСТЕМ ЗВ’ЯЗАНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ
І ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ ДО ВИВЧЕННЯ
ВЛАСТИВОСТЕЙ СТЕРЖНЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ
Спеціальність 01.02.01 - теоретична механіка
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Донецьк - 1999
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті прикладної математики і механіки НАН України, м.Донецьк.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Бойчук Остап Пилипович,
Національний технічний Університет України
(КПІ), м.Київ, завідуючий кафедрою;
доктор фізико-математичних наук, професор
Горр Геннадій Вікторович,
Донецький державний університет, м.Донецьк
завідуючий кафедрою;
доктор фізико-математичних наук, професор
Лобас Леонід Григорович,
Київський Інститут залізничного транспорту,
м.Київ, завідуючий кафедрою.
Провідна установа: Інститут математики НАН України, м. Київ,
відділ динаміки та стійкості багатовимірних систем.
Захист відбудеться "_24__"__вересня___ 1999 р. о 15_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.193.01 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук при Інституті прикладної математики і механіки НАН України за адресою:
340114 м.Донецьк, вул. Р. Люксембург, 74.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту прикладної математики і механіки НАН України за адресою:
340114 м.Донецьк, вул. Р. Люксембург, 74.
 
Автореферат розіслано " 12" серпня 1999 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Ковалевський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена створенню математично моделі пружного об’єкту на основі системи зв’язаних твердих тіл (СЗТТ), сполучених пружними шарнірами, обгрунтуванню адекватності скiнченномiрної (СЗТТ) i неперервної (пружний стержень) моделей пружного об’єкту i дослідженню стійкості його робочих режимів з урахуванням малої несиметрiї об’єкту.
Актуальність теми. Останнім часом увагу все більш широкого кола вчених привертає такий об’єкт аналітичної механіки, як СЗТТ. Це пов’язано як з прикладними, так i з чисто теоретичними дослідженнями. Інтерес до задач, в яких використовується СЗТТ, викликаний двома обставинами:
1. Багато об’єктів сучасної техніки, зокрема авіаційної, морської i космічної, представляють собою системи шарнірно з’єднаних тіл.
2. Використання нових матеріалів для виготовлення технічних пристроїв привело до появи значних прогинань, для врахування яких виявилось необхідним тим чи іншим методом вводити пружність в запропоновану модель. Одним з можливих підходів розв’язання цієї проблеми є використання в якості моделі пружного об’єкту системи твердих тіл, зв’язаних пружними шарнірами.
Прикладами СЗТТ можуть служити гiростат, гіроскопічні системи, тіла на струні i струнному підвісі, колісні екіпажі i т.iн. Вивченню таких систем присвячені монографії провідних вчених: Й. Вiттенбурга, В.I. Зубова, О.Ю. шлiнського, В.М. Кошлякова, Л.Г. Лобаса, Д.Р. Меркiна, О.Я. Савченка та ін.
Ряд актуальних прикладних задач сучасної техніки вимагає розробки методів дослідження стійкості стаціонарних рухів твердих тіл, що обертаються на струні або струнному підвісі. До таких задач можна віднести проблему динамічного балансування турбін, що швидко обертаються, створення потужних центрифуг i т.д. Ініціатором розвитку теоретичних i експериментальних методів дослідження СЗТТ у вигляді твердого тіла на струні був академік О.Ю. Iшлiнський, під керівництвом якого отримано найважливіші результати в цій області. Великий внесок в розв’язання задачі стійкості стаціонарних рухів тіла на струнному підвісі було внесено С.В. Малашенком, В.М.Рубановським, В.В. Рум’янцевим, В.О. Стороженком, М.Є. Темченко та ін.
Ще в 60-i роки з’явились конструкції космічної техніки, що представляють собою сукупність СЗТТ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СИСТЕМ ЗВ’ЯЗАНИХ ТВЕРДИХ ТІЛ І ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ ДО ВИВЧЕННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ СТЕРЖНЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок