Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАЦЕНТАРНИХ ПРЕПАРАТІВ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТА

ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАЦЕНТАРНИХ ПРЕПАРАТІВ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТА

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАЦЕНТАРНИХ ПРЕПАРАТІВ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
ГЕРМАН СВІТЛАНА ІВАНІВНА
УДК 616.314.17.–008.1–085.361
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАЦЕНТАРНИХ ПРЕПАРАТІВ
У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ
ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТА
 
14.01.22 –стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті
МОЗ України (ректор – Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук,професор, академік А.Я. Циганенко).
Науковий керівник:
кандидат медичних наук, професор
КАТУРОВА Галина Федорівна,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувачка кафедри терапевтичної стоматології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
МАЩЕНКО Ігор Сергійович,
Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, завідувач кафедри терапевтичної стоматології;
доктор медичних наук, професор
ЯРОВА Світлана Павлівна,
Донецький державний медичний університет
ім. М. Горького МОЗ України,
завідувачка кафедри загальної стоматології факультета післядипломної освіти
Провідна установа: Національний медичний університет ім О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра терапевтичної стоматології
Захист дисертації відбудеться “27” “квітня” 2004 року о1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії за адресою: 36024, м. Полтава, вул.. Шевченка 23.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української медичної стоматологічної академії за адресою:36024, м. Полтава, вул. Шевченка 23.
Автореферат розісланий “26” “березня” 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 44.601.01
д. мед. н., професор Т.О. Дев’яткіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Генералізований пародонтит, посідаючи ведуче місце в структурі стоматологічних захворювань, залишається самою загадковою і невирішеною проблемою стоматології. Не дивлячись на значні досягнення у вивченні патогенезу, причини виникнення, діагностики й лікування цього захворювання являються предметом сперечань до сьогодення (А.М. Політун, 1999; М.Ф. Данилевський,2000; Г.Ф. Білоклицька, 2000; А.В. Борисенко, 2000; І.С. Мащенко, 2001).
Розвиток мікробіології та імунології, розуміння їх ведучої ролі в розвитку запально-деструктивного процесу в пародонті намітили нові шляхи вивчення конкретних механізмів імунопатогенеза генералізованого пародонтиту і нові підходи до його комплексного лікування (І.С. Мащенко, 2001; Л.А. Малиновська, 1987, 1993; Г.Ф. Білоклицька та ін., 1995; А.П. Грохольський, 2000; К.М. Косенко, 2000; Т.П. Скрипнікова, 2000).
Завдяки розвитку клінічної імунології в стоматології, зокрема в пародонтології, широко упроваджуються сучасні імунологічні методи обстеження хворих, які дозволяють виявити дефекти імунної відповіді, правильно оцінити стан гуморального і клітинного імунітету та їх роль в генезі захворювань пародонту (Г.П. Іванюшко та ін., 1990; І.С. Мащенко, 1990; Ю.Г. Коленко, 2002).
Поряд з цим, використання в якості загальної терапії імуномодуляторів не завжди сприяє швидкому усуненню запалення в тканинах пародонту. Тому розробка і обгрунтування нових методів лікування хворих на пародонтит з використанням імуномодулюючих та протизапальних препаратів очевидна. Пошук лікарських засобів, що мають комбіновану дію, для комплексного лікування пародонтита є актуальною задачею сучасної стоматології.
Нашу увагу привернули препарати плаценти, які використовуються як протизапальні й імуностимулюючі засоби в різних галузях медицини (В.І. Покришкін, 1989; А. Московчук, В. Ласкута, 1996; А.М. Гольцев та ін., 1999;).
Усе це визначило інтерес автора до експериментального вивчення плацентарних препаратів “Амніоцен” і “Біоглобін” та іх клінічної ефективності при лікуванні пародонтита.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота пов’язана з плановою науковою темою кафедри терапевтичної стоматології Харківського державного медичного університету “Розробка, дослідження і впровадження методів лікування хвороб зубів і слизової оболонки ротової порожнини” (шифр № ) а також з плановою науковою темою Інституту мікробіології та імунології ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАЦЕНТАРНИХ ПРЕПАРАТІВ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок