Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО КРИМУ

ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО КРИМУ

Назва:
ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Таврійський національний університет
імені В.І.Вернадського

Шевчук Олександр Гаєвич

УДК 911.3 (477.75)
 
 
ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО КРИМУ
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної і соціальної географії
Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент
ШВЕЦЬ Олександра Борисівна
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського, кафедра
економічної і соціальної географії, м.Сімферополь
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
ТОПЧІЄВ Олександр Григорович
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечнікова, завідувач кафедри
економічної та соціальної географії
доктор географічних наук
ДНІСТРЯНСЬКИЙ Мирослав Степанович
Львівський національний університет
ім.Івана Франка, професор кафедри
географії України
 
Захист відбудеться 21 вересня 2007 року о 13.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К.52.051.03 при Таврійському національному університеті ім.В.І.Вернадського за адресою: 95007, м.Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4, ауд.427, корпус А.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського за адресою: 95007, м.Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розісланий 21 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор географічних наук, професор Позаченюк К.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з напрямів дослідження в економічній і соціальній географії останнього п'ятнадцятиріччя, котра має тенденцію до гуманізації, стало вивчення трансформаційних процесів в найбільш складних компонентах соціальних систем пострадянських держав – етнічної та релігійної. У більшості сучасних країн і регіонів ці компоненти набули характеру своєрідних каталізаторів соціокультурного розвитку. Їх вплив особливо наочно позначається в поліетнічних регіонах, до числа яких входить Крим як складова частина українського соціуму.
Різноманітність конфесійного простору сучасного Криму, що посилилася, репатріація народів, раніше депортованих з регіону, сформували нові схеми етнічних і конфесійних взаємодій. Православ'я на півострові доповнилося ісламом, що реконструювався. За ідеологічний вплив на іслам розвернулося справжнє суперництво арабських і турецьких місіонерів. Актуалізована спроба радикалізації цієї релігії.
Тим часом, просторові закономірності змін, що відбуваються в етноконфесійній системі сучасного Криму, характер процесів, що протікають в ній, динаміка цих процесів, їх вплив на безпеку життєдіяльності кримського соціуму недостатньо вивчені економіко-географами. Високий ступінь різноманітності соціокультурних процесів, що розвернулися в сучасному Криму, дозволяє розглядати його як репрезентативну модель території для відробітку методики суспільно-географічного дослідження мультикультурного простору.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов'язана з тематикою робіт, які виконуються на кафедрі економічної і соціальної географії географічного факультету Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського. Автор безпосередньо брав участь в держбюджетній темі “Концепція регіонального розвитку Криму в ринкових умовах” (№ держрегістрації 0101006502). Результати дисертаційного дослідження використовуються в науково-теоретичних розробках Національного інституту стратегічних досліджень (м. Київ) і Науково-дослідного центру технологій стійкого розвитку (м. Сімферополь).
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає у створенні соціально-географічного інструментарію виявлення територій з елементами етноконфесійної системи, що трансформуються, для обґрунтування можливостей регулювання цього процесу в сучасних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок