Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЛЬТРАСТРУКТУРНА МОРФОЛОГІЯ КОМПОНЕНТІВ АЕРОГЕМАТИЧНОГО БАР’ЄРУ ПРИ ХРОНІЧНОМУ БРОНХІТІ

УЛЬТРАСТРУКТУРНА МОРФОЛОГІЯ КОМПОНЕНТІВ АЕРОГЕМАТИЧНОГО БАР’ЄРУ ПРИ ХРОНІЧНОМУ БРОНХІТІ

Назва:
УЛЬТРАСТРУКТУРНА МОРФОЛОГІЯ КОМПОНЕНТІВ АЕРОГЕМАТИЧНОГО БАР’ЄРУ ПРИ ХРОНІЧНОМУ БРОНХІТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І.ГЕОРГІЄВСЬКОГО
 
ЗАГОРУЛЬКО ОЛЕКСАНДРА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616.233-002.2:611.233:576.31:616.24
УЛЬТРАСТРУКТУРНА МОРФОЛОГІЯ КОМПОНЕНТІВ АЕРОГЕМАТИЧНОГО БАР'ЄРУ ПРИ ХРОНІЧНОМУ БРОНХІТІ
14.03.02 – патологічна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, м. Сімферополь.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Біркун
Олексій Олексійович, Кримський
державний медичний університет ім.
С.І. Георгієвського МОЗ України,
професор кафедри патологічної анатомії.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Задорожна Тамара Данилівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач лабораторією патоморфології;
- доктор медичних наук, професор Туманський Валерій Олексійович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії.
Провідна установа: Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра патологічної анатомії.
Захист дисертації відбудеться “17” січня 2006 р. о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, Україна, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
Автореферат розіслано “14 ” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Мороз
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічний бронхіт, будучи найпоширенішою формою хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ) і становлячи за різними даними від 65% до 90% їх, характеризується варіабельністю клініко-анатомічних проявів і несприятливим прогнозом обструктивних порушень (В.Г. Передерій, С.М. Ткач, 1998; Е.М. Нейко, 2001; А.Н. Окороков, 2003).
Близько 8 млн. чоловік в Україні страждають на ХОЗЛ, що є четвертою за значущістю причиною смертності хворих на соматичні захворювання.
Враховуючи нестабільний соціально-економічний стан нашої країни, падіння культури здорового способу життя, забруднення атмосфери різними полютантами, особливо у великих промислових центрах, де в багато разів підвищено ГДК за органічними, неорганічними і токсичними речовинами, необхідно приділяти проблемі хронічних обструктивних хвороб легень, у тому числі і проблемі хронічного обструктивного бронхіту, значної уваги.
Знаючи характер і ступінь вираженості тих або інших змін у респіраторному відділі легень на різних клініко-анатомічних стадіях хронічного обструктивного бронхіту, а також визначивши ступінь впливу неорганічних частинок легень на розвиток цієї нозології і оцінивши стан сурфактантної системи легень, маємо змогу не тільки встановити основні ланки патогенетичного процесу і розвитку основних симптомів захворювання, але і спрямувати подальші зусилля на розробку нових, високоефективних методів лікування.
Під час вивчення літератури з даної тематики, нами було відмічено, що в ній достатньо глибоко і повно було вивчено і відображено зміни, що мають місце при хронічному обструктивному бронхіті й інших формах ХОЗЛ у бронхах великого і середнього калібру (Г.І. Непомнящих і співавт., 1990; V.V.Polosukhin, 2001; Кругліков і співавт., 2003;). Проте, дослідження, присвячені морфологічним змінам, що розвиваються в респіраторному відділі легень і тим більше в компонентах аерогематичного бар'єру (АГБ), зустрічалися в доступній нам літературі вкрай рідко.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану наукових досліджень Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського і є складовою частиною теми кафедри патологічної анатомії “Упровадження в практику охорони здоров'я України методу заміщувальної сурфактантної терапії бронхолегеневих захворювань і морфофункціональна оцінка його ефективності”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УЛЬТРАСТРУКТУРНА МОРФОЛОГІЯ КОМПОНЕНТІВ АЕРОГЕМАТИЧНОГО БАР’ЄРУ ПРИ ХРОНІЧНОМУ БРОНХІТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок