Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНТРОЛІНГ В УПРАВЛІННІ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ

КОНТРОЛІНГ В УПРАВЛІННІ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
КОНТРОЛІНГ В УПРАВЛІННІ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
ПЕТРУСЕВИЧ Наталія Юріївна
УДК: 658.153
КОНТРОЛІНГ В УПРАВЛІННІ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Харківського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Прохорова Вікторія Володимирівна,
Харківський національний економічний
університет, доцент кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ареф’єва Олена Володимирівна
Європейський університет, завідувач
кафедри економіки
кандидат економічних наук, доцент
Малярець Людмила Михайлівна
Харківський національний економічний
університет, завідувач кафедри вищої
математики
Провідна установа - Національний технічний університет “Харківський
політехнічний інститут”, кафедра економіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 07.07.2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.820.05. в Українській державній академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м.Харків, майдан Фейєрбаха, 7, ауд. 3.501.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7
Автореферат розісланий 04.06.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Чорнобровка
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Динамічні зміни в навколишньому середовищі, глобалізація ринків і поступове підвищення конкурентного тиску вимагають від менеджменту вітчизняних підприємств застосування найсучаснішого інструментарію для виявлення існуючих у системах управління резервів результативності. Підприємство як система є певний набір функцій і взаємозв’язків між ними, своєчасна формалізація яких належить до першочергових завдань керівництва. Саме функціонально зорієнтований підхід до управління стає безсумнівною гарантією збереження конкурентоспроможності підприємств України в умовах поступового зниження рівня рентабельності в бізнес-середовищі.
Унаслідок порушення системного підходу до управління не контролюються окремі сфери діяльності, що негативно впливає на процес досягнення підприємством поставлених цілей. На виробничих підприємствах управління оборотний капітал, який є складовою загальної системи управління, характеризується наявністю численних міжфункціональних взаємозв’язків, зокрема, між функціями маркетингу, збуту, виробництва, постачання. Врахування наявних взаємозв’язків формує конкурентні переваги підприємства, підвищує якість прийняття релевантних управлінських рішень та створює потенціал в управлінні на довгострокову перспективу.
Контролінг як поза функціональний інструмент управління дає можливість уникнути неузгодженості під час прийняття управлінських рішень і дозволяє своєчасно виявити прихований потенціал у системі управління. Тому дослідження організаційно-методологічних засад контролінгу, з розкриттям внеску управління оборотним капіталом у загальні результати діяльності підприємства, видається своєчасним й обґрунтованим. Саме це й зумовило вибір теми дисертації.
Дана проблематика знайшла відображення як у працях вітчизняних учених: О.Ареф’євої, В.Диканя, А.Золотарьова, А.Поважного, М.Пушкаря, В.Прохорової, Є.Смирнова, Л.Сухаревої тощо, так і зарубіжних авторів: А.Бандуріна, Р.Брамземанна, А.Дайле, Н.Данилочкіної, Г.Дарманської, А.Кармінського, Х.Кюппера, Р.Манна, Г.Менша, Х.Нойхля, К.Серфлінга, Д.Хана, П.Хорвата та інші. Наукові праці вчених стали теоретичним підґрунтям проведеного дослідження. Водночас аналіз виявив відсутність в Україні узагальненої класифікації концепцій контролінгу, що ускладнює процес постановки цієї функції на практиці.
До того ж, незважаючи на численні дослідження питання ефективності діяльності підприємства на стратегічному та оперативному рівнях управління, саме у сфері перетину цих рівнів бракує описаних формалізованих підходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНТРОЛІНГ В УПРАВЛІННІ ОБОРОТНИМ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок