Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІННОВАЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ІННОВАЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ІННОВАЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
КУЩ ОЛЕКСІЙ ЄГОРОВИЧ
УДК 658:330.341.1:334.716
ІННОВАЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
ТРАНСФОРМАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність: 08.06.01 – Економіка, організація і управління
підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському університеті економіки та права.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник промисловості України
Ткаченко Володимир Андрійович,
Дніпропетровський університет економіки та
права, завідувач кафедри економіки
підприємства, проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Салига Сергій Якович,
Запорізька державна інженерна академія,
завідувач кафедри менеджменту та економіки
промисловості
кандидат економічних наук,
Мельникова Марина Віталіївна,
Інститут економіки промисловості НАН України,
ст. наук. співр. відділу проблем регіональної
економіки
Провідна установа: Національний гірничий університет, кафедра менеджменту, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 26.09.2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000 м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою 49000 м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
Автореферат розісланий 25.08. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шаповал В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нові умови господарювання українських підприємств, високі вимоги, що їх задають внутрішні й зовнішні ринки, жорстка конкуренція роблять ультимативними вимоги щодо зміни техніко-технологічного стану виробництв, організації праці, структури і способів управління, асортименту, якості й собівартості продукції, темпів її оновлення. Виходу наших підприємців на позиції прориву заважають невизначеність правового поля, недостатність досвіду підприємців і менеджерів, нерозвиненість ринкової інфраструктури.
Державні, акціонерні й приватні господарства в погоні за “швидким” прибутком не розвивають виробництва на стратегічній основі, не створюють необхідного для цього матеріального, фінансового й інтелектуального потенціалу. Тому починати необхідно зі створення науково-методичної бази, науково обґрунтованої методики вирішення завдань реструктуризації підприємств. В її основу мають бути закладені результати поглибленого дослідження виробничого, соціально-економічного комплексу підприємства, його зовнішнього середовища, зовнішніх і внутрішніх зв’язків-взаємодій, тенденцій, що сприяють еволюційному розвитку. Для цього необхідні нові моделі, нові, більш досконалі наукові методи, інформаційні технології, засоби відображення складних систем. Необхідно встановити принципові відмінності умов функціонування, тенденцій видозмін, що мають місце на українських виробництвах, узагальнити досвід впровадження інновацій у зарубіжних країнах.
Тому актуальність теми незаперечна. Адже проблеми управління еволюційним розвитком підприємств привертали увагу науковців давно. Висвітлення характерних особливостей інноваційно-інвестиційної діяльності вітчизняних підприємців, притаманних періоду трансформаційної реструктуризації до ринкових відносин, знайшло відображення в роботах представників наукового світу СНД, зокрема Р.Б. Ноздрової, Р.А. Фатхутдінова, Л.І. Цигічко та вітчизняних вчених О.І. Амоші, І.П. Булєєва, В.М. Геєця, В.М. Гриньової, Ю.Б. Іванова, С.Я. Салиги, В.А. Ткаченка.
Але поки що не розроблено універсальних методологічних підходів щодо інноваційно-інвестиційної діяльності на підприємствах як дійового механізму управління реструктуризацією підприємств в період трансформації до ринкових відносин. Таким чином проблема підвищення ефективності реструктуризації на засадах інтенсифікації виробництва є основним лейтмотивом досліджень, проведених автором.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІННОВАЦІЙНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ТРАНСФОРМАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок