Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ У СТАРШОКЛАСНИКІВ СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЛІЦЕЇВ ФРАНЦІЇ

ВИХОВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ У СТАРШОКЛАСНИКІВ СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЛІЦЕЇВ ФРАНЦІЇ

Назва:
ВИХОВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ У СТАРШОКЛАСНИКІВ СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЛІЦЕЇВ ФРАНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

МАТІЄНКО ОЛЕНА СТЕПАНІВНА

УДК 37.017.4.:373.5 (44).
ВИХОВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ У СТАРШОКЛАСНИКІВ
СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЛІЦЕЇВ ФРАНЦІЇ
13.00.07 теорія і методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Сиротенко Анатолій Йосипович,
Інститут проблем виховання АПН України,
головний науковий співробітник лабораторії діяльності
позашкільних закладів.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Оржеховська Валентина Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувачка лабораторією превентивного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Шоробура Інна Михайлівна,
Хмельницький державний гуманітарно-педагогічний інститут, завідувачка кафедрою шкільної
педагогіки і психології.
Провідна установа: Житомирський державний університет
імені Івана Франка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України,
м. Житомир.
Захист відбудеться “7” лютого 2006 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01. в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “5” січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність проблеми дослідження. На сучасному етапі розвитку українського суспільства виховання на ідеях толерантності набуло особливої актуальності. Здійснюються наміри по-новому подивитись на світ, подолати перепони, які роз’єднують людей, утвердити між ними стосунки на засадах гуманізму та взаєморозуміння. Тому активізується процес пошуку ефективних механізмів виховання дітей у дусі толерантності, поваги до прав та свобод інших людей незалежно від їхньої національної, соціальної приналежності, поглядів, світосприйняття, способів мислення та поведінки.
Інтегрування України до Європейського співтовариства обумовлює необхідність критичного осмислення й творчого застосування в умовах нашої держави позитивного досвіду Європейської спільноти, насамперед Франції, де проблема толерантності введена в ранг державної політики у галузі виховання, створені певні традиції та накопичений значний педагогічний досвід.
Теоретичне обґрунтування сучасних підходів до виховання толерантності у Франції здійснено в працях французьких науковців: М.Альте (M.Altet), Л.Белленжера (L.Bellenger), К.Бодело (Ch.Baudelot), П.Бурдьє (P.Bourdieu), Ж.Брюне (J.Bruner), М.Гонтара (M.Gontare), М. Дебесса (M. Debesse), Е.Еспера (E.Hespere), П.Жюкена (P.Jukein), Ж.Капеля (J.Capelle), С.Кольера (C.Collier), Л.Кудре
(L.Coudre), Ж.Куртуа (J.Courtois), П.Ланжевена (P.Langevin), Г.Лангуе (G.Langoue), П.Леслета (P.Leslet) А.Марейя (A.Maray), М.Марме (M.Marme), Г.М’яларе (G.Mialaret), Ф.Одиж’є (F.Audigier), К.Пера (C.Peras), Ж.Пассерона (J.Passeron), Ж.Репуссо (J.Reppuseau), Л.Сева (L.Seve) та інших.
Слід зазначити, що для науковців України проблема формування толерантної особистості в умовах загальноосвітньої школи є відносно новим об’єктом дослідження. Проте у її розвиток в останнє десятиріччя певний доробок внесли наукові праці філософів В.Андрущенка, В.Кременя, В.Лекторського, Л.Соханя, І.Фролова, В.Шинкарука, а також психолого-педагогічні дослідження А.Асмолова, С.Бондирєвої, О.Вишневського, Л.Вишневської, І.Вільша, В.Глєбкіна, Т.Гончарук, Г.Дмитрієва, В.Золотухіна, Л.Ібрагімової, М.Красовицького, В.Намілова, В.Оржеховської, А.Погодіної, О.Пометун, А.Сиротенка, А.Степанова, О.Сухомлинської, І.Тараненко, В.Тишкова, І.Шоробури та інших. Але ще й сьогодні ряд важливих проблем теорії та практики виховання толерантності залишається невирішеним. У зв’язку з цим на допомогу нашій педагогічній практиці може прийти зарубіжний досвід, зокрема французький, який, на нашу думку, є найбільш системним і продуктивним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ У СТАРШОКЛАСНИКІВ СЕРЕДНІХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЛІЦЕЇВ ФРАНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок