Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕДМЕТ ДОКАЗУВАННЯ І СУДОВИЙ РО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ, БОЙОВИМИ ПРИПАСАМИ І ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ

ПРЕДМЕТ ДОКАЗУВАННЯ І СУДОВИЙ РО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ, БОЙОВИМИ ПРИПАСАМИ І ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ

Назва:
ПРЕДМЕТ ДОКАЗУВАННЯ І СУДОВИЙ РО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ, БОЙОВИМИ ПРИПАСАМИ І ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Активне вивчення проблеми доступності правосуддя розпочалося в меж
ах всесвітнього руху "Доступ до правосуддя", який виник у Європі у 60-х роках
двацятого століття з метою зробити судовий захист прав осіб найбільш е
фективним


НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ПІНЧУК МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ
УДК 343. 14:343.344] (477)
ПРЕДМЕТ ДОКАЗУВАННЯ І СУДОВИЙ РО
ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ,
БОЙОВИМИ ПРИПАСАМИ
І ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес
та криміналістика; судова експертиза
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Грошевий Юрій Михайлович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри кримінального процесу.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Стахівський Сергій Миколайович, Київський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри кримінального процесу;
кандидат юридичних наук, доцент Гмирко Валерій Петрович, Академія митної служби України, декан юридичного факультету.
Захист відбудеться 4 грудня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий 30 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю. Шепітько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У ст. 3 Конституції України проголошено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. У зв’язку з цим на сучасному етапі державотворення особливої актуальності набуває проблема кримінально-правової боротьби з незаконним обігом вогнепальної зброї, вибухонебезпечних речовин і предметів, оскільки зазначене явище становить серйозну загрозу суспільній безпеці.
Злочини, пов’язані з незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами і вибуховими речовинами, сприяють загостренню криміногенної ситуації в державі, бо часто створюють умови для вчинення тяжких насильницьких злочинів (убивств, розбоїв), організації злочинних та терористичних груп, інших злочинних об’єднань, захоплення заручників, бандитизму, терористичних актів, тобто таких злочинів, які відрізняються від неозброєних діянь підвищеним ступенем небезпеки, зухвалістю та жорстокістю і негативно впливають на стан громадської безпеки. Тому цілком природним є значне підвищення інтересу науковців і практиків до проблем правового впливу на відносини у таких сферах, як громадська безпека і викрадення або інше незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами.
Як свідчить практика, значна кількість злочинів учинюється з використанням вогнепальної зброї, вибухових пристроїв та речовин. Так, 2006 р. з незаконного обігу було вилучено 4568 одиниць вогнепальної зброї, 7223 вибухових пристрої, вчинено 354 злочини з використанням вогнепальної зброї та 42 – із застосуванням вибухових речовин і вибухових пристроїв; у січні-вересні 2007 р. вилучено з незаконного обігу 2233 одиниці вогнепальної зброї, учинено 108 злочинів з використанням вогнепальної зброї, зареєстровано 13 вибухів із застосуванням вибухових речовин.
Проблеми кримінальної відповідальності за незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами розглядались багатьма науковцями. Ці питання висвітлювали у своїх роботах відомі дослідники, зокрема П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРЕДМЕТ ДОКАЗУВАННЯ І СУДОВИЙ РО ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕПАЛЬНОЮ ЗБРОЄЮ, БОЙОВИМИ ПРИПАСАМИ І ВИБУХОВИМИ РЕЧОВИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок