Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Маркетингове управління розвитком регіональних рекреаційних систем

Маркетингове управління розвитком регіональних рекреаційних систем

Назва:
Маркетингове управління розвитком регіональних рекреаційних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Мандюк Назарій Любомирович
УДК 338.487:659.1
Маркетингове управління розвитком
регіональних рекреаційних систем
Спеціальність: 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук
Кравців Василь Степанович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Черчик Лариса Миколаївна,
Луцький національний технічний університет,
завідувач кафедри;
кандидат економічних наук, доцент
Кифяк Василь Федорович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету,
завідувач кафедри.
Захист відбудеться “3” липня 2008 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “2” червня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Трансформаційні процеси, що відбуваються останнім часом в соціально-економічній сфері України, значною мірою торкнулися рекреаційного комплексу країни як загалом, так і в окремих її регіонах. Враховуючи істотну роль, яку відіграє рекреаційний комплекс в національному господарстві, його значення для економічного та соціального розвитку держави та регіонів, все більшої актуальності набуває як у теоретичному, так і практичному планах необхідність розроблення та впровадження системи маркетингового управління регіональними рекреаційними системами.
Саме за допомогою ефективного маркетингового управління та системи маркетингових досліджень ринку рекреаційних послуг можна вирішити ряд проблем. Зокрема, економічних – пов’язаних із стимулюванням рекреаційного розвитку регіону та підвищенням конкурентоспроможності як рекреаційного продукту зокрема, так і регіону загалом, розробкою та впровадженням на ринок нових видів рекреаційного продукту; соціальних, а саме: стимулюванні розвитку депресивних районів, більш повному задоволенні споживачів у рекреаційних послугах, покращення здоров’я населення, а відтак, і демографічної ситуації.
Вивченню теоретичних основ маркетингу присвячені роботи таких науковців як Галушкіна Т.П., Гаркавенко С.С., Балабанова Л.В., Косенков С.І., Полторак В.А., Старостіна О.О., Окландер М.А., Черчик Л.М., Мартов С.Є., в працях яких зосереджується увага на регіональному маркетингу. В свою чергу, проблематика дослідження розвитку та функціонування сфери туристично-рекреаційних послуг піднімається такими вітчизняними та зарубіжними вченими як: Алейнікова Г.М., Бейдик О.О., Галух Г.А., Герасимчук З.В., Гринів Л.С., Гуляєв В.Г., Данильчук В.Ф., Долішній М.І., Дурович А.П., Євдокименко В.К., Квартальнов В.А., Кифяк В.Ф., Коніщева Н.Й., Кравців В.С., Леонова Г.Д., Любіцева О.О., Мальська М.П., Павлов В.І., Папірян Г.А., Сахнова Н.С., Стафійчук В.І., Харічков С.К., Школа І.М., Яковенко І.М. та інші.
Значний внесок у вивчення проблем маркетингу здійснено зарубіжними вченими. Серед них: Ф. Котлер, Г. Ассель, П. Діксон, Дж.Еванс, Г. Фоксол, Ж.-Ж. Ламбен тощо. Що стосується розвитку науки маркетингових досліджень в Україні, то тут даний напрямок лише починає розвиватися.
Проте, в той час, коли дослідженню рекреаційного потенціалу та проблем його розвитку приділяється достатня увага, мало дослідженими залишаються питання вивчення самого ринку рекреаційних послуг та їх споживачів, як одного з основних суб’єктів цього ринку, формуванню науково-методичних засад таких досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Маркетингове управління розвитком регіональних рекреаційних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок