Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛАБОРАТОРНІ ЗАНЯТТЯ З ПЕДАГОГІКИ В СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНОПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ В УНІВЕРСИТЕТІ

ЛАБОРАТОРНІ ЗАНЯТТЯ З ПЕДАГОГІКИ В СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНОПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ В УНІВЕРСИТЕТІ

Назва:
ЛАБОРАТОРНІ ЗАНЯТТЯ З ПЕДАГОГІКИ В СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНОПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ В УНІВЕРСИТЕТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
ГУНДА ГАЛИНА ВАСИЛІВНА
УДК 378.02:372.8
ЛАБОРАТОРНІ ЗАНЯТТЯ З ПЕДАГОГІКИ
В СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНОПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
ВЧИТЕЛЯ В УНІВЕРСИТЕТІ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Ужгород.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Сагарда Володимир Васильович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України,
головний науковий співробітник,
кандидат педагогічних наук, доцент
Мартиненко Світлана Миколаївна,
Київський міжрегіональний інститут
удосконалення вчителів ім. Б.Грінченка,
завідувач кафедри педагогіки.
Провідна установа: Прикарпатський державний університет
ім. В.Стефаника, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України,
м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 30 травня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м.Київ-53, вул. Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий 26 квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна, прагнучи інтегруватися в європейський і світовий простір, визнає, що оновлення системи освіти відіграє вирішальну роль в інтелектуально-моральному розвитку суспільства. Стратегічні напрями реформування вітчизняної системи освіти відображено у важливих державних документах: Законі України “Про освіту”, Державній національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), комплексній програмі “Вчитель”, Концепції педагогічної освіти. У названих документах наголошується, що важливу роль у відродженні й розбудові національної системи освіти відіграють педагогічні кадри, тому головну увагу слід зосереджувати на підготовці нового покоління педагогічних працівників, здатних до впровадження нових, сучасних моделей навчання й виховання.
Реформування загальної середньої освіти приводить до значних змін у практичній діяльності закладів, що її забезпечують, розкриває можливості щодо варіативності у доборі педагогічних засобів, їх творчої реалізації. Проте нині простежується певне відставання підготовки педагогічних кадрів у класичних університетах від сучасних вимог суспільства і потреб практики. Тому актуальним і необхідним є вдосконалення загальнопедагогічної підготовки студентів з метою забезпечення освітніх закладів добре підготовленими, професійно компетентними кадрами.
На сучасному етапі розвитку педагогічної науки проблеми професійної освіти в галузі підготовки вчителів вивчалися у різних аспектах, а саме: філософсько-методологічні питання розглядалися у працях С.У.Гончаренка, І.А.Зязюна, В.І.Лугового, В.С.Лутая, Н.Г.Ничкало та інших учених; науково-теоретичні основи висвітлені у працях О.О.Абдуліної, А.М.Бойко, В.І.Бондаря, Н.В.Кузьміної, О.Г.Мороза, В.О.Сластеніна, О.М.Пєхоти, О.І.Щербакова та ін.; питання теоретико-методичної підготовки студентів до різних видів педагогічної діяльності досліджувалися О.А.Дубасенюк, А.Й.Капською, Н.В.Кічук, Л.В.Кондрашовою, А.Ф.Ліненко, С.О.Сисоєвою, Г.В.Троцко та ін.; проблемі формування особистості вчителя присвячені праці І.М.Богданової, М.Б.Євтуха, В.І.Лозової, А.В.Мудрика, Н.М.Тарасевич, Р.І.Хмелюк та інших учених; проблеми підготовки педагогів в умовах класичного університету досліджували Л.Я.Бондарєв, О.В.Глузман, С.І.Кісельгоф, Л.С.Нечепоренко, В.В.Сагарда, В.А.Семиченко та ін.; питання професійної підготовки педагога у зарубіжній теорії і практиці вивчали В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛАБОРАТОРНІ ЗАНЯТТЯ З ПЕДАГОГІКИ В СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНОПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ В УНІВЕРСИТЕТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок