Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ (НА ПРИКЛАДІ АПК)

ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ (НА ПРИКЛАДІ АПК)

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ (НА ПРИКЛАДІ АПК)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,32 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
У роботі автором розглянуті закономірності розвитку потенціалу рег
іонів України


ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ТЕРНОВА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 338.246.025.2
ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ
В СУЧАСНИХ УМОВАХ
(НА ПРИКЛАДІ АПК)
08.02.03 – організація управління, планування
і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Бабич Володимир Петрович
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри
економіки та менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лушкін Володимир Андрійович
Міністерство палива та енергетики України,
заступник міністра;

кандидат економічних наук
Ткаченко Юрій Володимирович
Державний інститут підготовки кадрів
Мінпромполітики України, проректор з
науково-дослідної роботи.
Провідна установа: Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України,
кафедра менеджменту у невиробничій сфері,
м. Донецьк.
Захист відбудеться 29 березня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.05 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 3-23.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 28 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.П. Третяк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Питання про економічне регулювання потенціалу є одним з найважливіших в сучасних умовах трансформації економічних відносин. Історія розвитку економічних функцій держави підкреслює їх постійне зростання та ускладнення під впливом макро- та мікроекономічних чинників. Загострення протиріч у сфері агропромислового комплексу викликало необхідність активізації економічного регулювання потенціалу в сучасних умовах.
Агропромисловий комплекс традиційно відіграє важливу роль в формуванні економічного потенціалу України. Грунтово-кліматичні умови нашої держави дозволяють створити ефективний конкурентоспроможний на міжнародній арені аграрний сектор. Однак внаслідок зволікань з проведенням аграрної реформи, через непослідовність і помилки у її здійсненні сільськогосподарський потенціал використовується не повністю, у тому числі й на етапі формування ринкової економіки. Ці обставини зумовлюють необхідність системного підходу до розвитку форм господарювання в аграрному секторі та взаємозалежність в процесі використання окремих аспектів потенціалу. Значимість організаційних та економічних проблем регулювання потенціалу агропромислового комплексу в зв’язку з переходом до ринкових відносин пов’язана з недостатнім дослідженням та розглядом в економічній літературі.
Проблеми економічного регулювання агропромислового комплексу знайшли відображення в працях таких вчених: Л.І. Абалкіна, Л.А. Антоненка, В.П. Бабича, О.А. Бугуцького, М.В. Вишиванюка, П.І. Гайдуцького, М.Я. Дем’яненка, В.В. Дорофієнка, І.І. Лукінова, В.А. Лушкіна, В.Я. Месель-Веселяка, О.М. Онищенка, П.Т. Саблука, П.А. Столипіна, М.І. Туган-Барановського, О.В. Чаянова, О.М. Шпичака, Л.О. Шипотько, В.В. Юрчишина та ін.
Визнаючи суттєвий внесок вчених у вивчення проблем агропромислового комплексу та досягнутий значний рівень наукового обґрунтування сутності реформ у перехідній економіці, все ж необхідно зазначити недостатність розроблення організаційно-економічних механізмів щодо ефективного використання потенціалу в сучасних умовах. Аналіз публікацій та соціально-економічних програм розвитку агропромислового комплексу і соціального відродження села України, законодавчих інституцій свідчить про те, що дана проблема потребує глибшого дослідження, вимагає нових фундаментальних підходів до аналізу суті соціально-економічних процесів, що мають місце в агропромисловому виробництві, необхідності комплексного системного підходу у дослідженні використання аграрного потенціалу, оскільки останній зумовлюється глибинними процесами розвитку суспільного виробництва в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ (НА ПРИКЛАДІ АПК)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок