Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Феномен пограниччя у соціокультурному вимірі

Феномен пограниччя у соціокультурному вимірі

Назва:
Феномен пограниччя у соціокультурному вимірі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Кочан Василь Михайлович
УДК 130.2:316.722
Феномен пограниччя у соціокультурному вимірі
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь-2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі суспільних дисциплін у Мукачівському гуманітарно-педагогічному інституті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
доктор філософських наук, професор,
Габрієлян Олег Аршавірович
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри
політичних наук і соціології
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор,
Кальной Ігор Іванович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри
соціальної філософії
кандидат філософських. наук,
Кузьмін Микола Миколайович,
Економіко-правовий факультет у
м. Сімферополі Одеської національної
юридичної академії, доцент кафедри
гуманітарних і економічних дисциплін
Захист відбудеться «26» червня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95043, м. Сімферополь, вул. Київська, 116А.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розіслано «23» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зарапін О. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження
Феномен пограниччя має особливий статус. Він десь схожий з маргінальністю. Спосіб буття людей в прикордонній зоні, форма його прояву і здійснення демонструють особливу міру взаємодії країн, що мають в своєму розпорядженні спільний кордон. Пограниччя не тільки чинник дистанції, але і засіб взаємозв'язку цих країн. Прикордонні території демонструють процес «нашарування» різних соціокультурних сенсів, що робить ці території «привілейованою» зоною розвитку, яка не тільки вирішує проблеми міждержавних відносин, але і створює нові проблеми. Цей процес, як правило, обумовлений різними рівнями розвитку країн, що мають в своєму розпорядженні спільний кордон.
Спільний кордон – це особливий простір, який не належить повністю ні до однієї з взаємодіючих країн. Але саме цей простір і забезпечує можливість різного роду комунікацій, як на рівні повсякденності, так і на рівні перспективного планування міждержавних відносин. Пограниччя з маргінального елементу просторової організації міждержавних відносин перетворюється на один з її істотних елементів, в якому можна виділити конкретні об'єктивні умови і реальний чинник впливу розвитку цих умов, досліджувати діалектику їх взаємозв'язку; зрозуміти ту ситуацію, коли умови забезпечують, обумовлюють стан суб'єктивного чинника, і ту ситуацію, коли суб'єктивний чинник стає вирішальним. Інакше кажучи, коли він визначає новий зміст діалектики умов і чинника, забезпечуючи нову якість того соціокультурного простору, який заявляє про себе своїм пограниччям.
Актуальність соціально-філософського дослідження обумовлена і практикою особливого положення території України, яка стала місцем перетину різних культур, предметом теоретичних дискусій і політичної полеміки з орієнтиром на пошук істини.
І, нарешті, актуальність заявленої теми дисертації обумовлена трансграничною співпрацею країн різних культур і різних політичних орієнтирів.
Осмислення відмічених процесів, прогнозування їх розвитку вимагає досліджувати пограниччя, як той простір, де стикаються інтереси суміжних країн, де розгортається трансгранична співпраця або протистояння.
Ступінь наукової розробки теми
Аналіз авторитетних джерел, які увійшли до списку використаної літератури, свідчить про те, що проблема кордонів і пограниччя займає особливе місце в соціальній філософії, філософській антропології і філософії культури. Філософська антропологія ХХ ст. сконцентрувала свою увагу на принциповій пограничності людського буття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Феномен пограниччя у соціокультурному вимірі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок