Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм підвищення конкурентоспроможності промислового підприємства на олігополістичному ринку (на прикладі феросплавних заводів України)

Механізм підвищення конкурентоспроможності промислового підприємства на олігополістичному ринку (на прикладі феросплавних заводів України)

Назва:
Механізм підвищення конкурентоспроможності промислового підприємства на олігополістичному ринку (на прикладі феросплавних заводів України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки україни
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
білецька ірина іванівна
УДК 658.016.009.12:669.168
Механізм підвищення конкурентоспроможності промислового підприємства на олігополістичному ринку
(на прикладі феросплавних заводів України)
спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту і маркетингу Запорізького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Кримська Любов Олександрівна,
Запорізький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту і маркетингу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чернега Оксана Богданівна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри міжнародної економіки;
кандидат економічних наук, доцент
Оберемчук Валентина Феодосіївна,
Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри стратегії підприємств.
Провідна установа: Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки, організації та управління підприємствами.
Захист відбудеться 06 жовтня 2006р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.01 в Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027,
м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19, ауд. 10/409.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027,
м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “ 3 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дереза В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Конкурентоспроможність у ринковій економіці є вирішальним чинником комерційного успіху і являє собою багатоаспектну економічну категорію, яку прийнято розглядати на декількох рівнях: товарів, суб'єктів господарювання, галузей і держав.
Формування конкурентного середовища в українській економіці зумовлює необхідність дослідження сучасного стану висококонцентрованих і монополізованих товарних ринків. В Україні діяльність підприємств деяких галузей (металообробка, металургія, хімічна промисловість) відбувається за таких обставин: існування або зростання серйозної конкурентної боротьби, що суттєво ускладнює узгодження питань єдиної ринкової політики; певне поєднання елементів монополії та конкуренції; значний рівень концентрації попиту; певна державна політика, яка стимулює або ускладнює появу нових конкурентоспроможних структур; диверсифікація окремих підприємств галузі призводить до змін механізмів ринкової взаємодії між її учасниками; інтернаціоналізація виробництва та глобалізація економічних відносин; складне поєднання цінових і нецінових форм конкурентної боротьби та ін. Наявність усіх цих умов свідчить про існування або формування в певних галузях механізму олігополії.
Економічна наука особливо уважно зайнялася вивченням проблем конкурентної боротьби та прикладних питань підвищення конкурентоспроможності суб'єктів господарювання в другій половині XX століття у зв'язку з ускладненням умов суперництва. Класичними роботами з основ конкурентоспроможності і конкурентних переваг вважаються роботи І.Ансоффа, Д.Г.Бойєтта, Г.Мінцберга, Р.Пейса, М.Портера, К.К.Прахалада, Е.Стефана, А.Дж.Стрікленда, А.А.Томпсона, Р.Уотермена, Г.Хемела. На досягнення цих авторів у своїх роботах спираються російські вчені: Г.Л.Азоєв, Г.Л.Багієв, М.Гельвановський, А.П.Градов, Ю.В.Тарануха, Р.А.Фатхутдинов, А.Ю.Юданов, українські - І.М.Акімова, О.І.Амоша, А.Е.Воронкова, С.Б.Довбня, Ю.Б.Іванов, В.Ф.Оберемчук, С.Я.Салига, С.І.Соколенко, О.Б.Чернега, О.С.Шнипко. Закони та конкурентні умови олігополістичного ринку в економічній теорії досліджуються в роботах таких авторів, як С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Механізм підвищення конкурентоспроможності промислового підприємства на олігополістичному ринку (на прикладі феросплавних заводів України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок