Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ВИНИКНЕННЯ ОСОБИСТІСНИХ ПРОБЛЕМ ДИТИНИ

ЕТНОПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ВИНИКНЕННЯ ОСОБИСТІСНИХ ПРОБЛЕМ ДИТИНИ

Назва:
ЕТНОПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ВИНИКНЕННЯ ОСОБИСТІСНИХ ПРОБЛЕМ ДИТИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Iнститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Міщенко Наталія Iванівна
УДК 159.922.7/.8
ЕТНОПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ВИНИКНЕННЯ
ОСОБИСТІСНИХ ПРОБЛЕМ ДИТИНИ
19.00.05 – соціальна психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ– 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському Національному університеті ім. В.І. Вернадського
Науковий керівник кандидат психологічних наук
Коростеліна Карина Валентинівна,
Таврійський Національний університет ім. В.І. Вернадського,
Міністерства освіти і науки України, доцент
кафедри психології.
 
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна, Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника, Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри соціальної психології.
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Горностай Павло Петрович, Інститут соціальної та політичної психології АПН України, провідний науковий співробітник лабораторії соціальної психології особистості.
Провідна установа Харківський національний університет ім. В.Н. Каразина Міністерства освіти і науки України, кафедра психології.
Захист відбудеться 24 вересня 2002 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 45301, в Iнституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України, за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Iнституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України, м. Київ.
Автореферат розісланий 23 серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність дослідження. Величезний розмах національних рухів у всьому світі змусив науковців звернути особливу увагу на зміст таких понять, як “нація”, “етнос”, “етнічна самосвідомість” і, зокрема, на те, як впливають етнічні фактори на становлення особистості. На даний момент актуальними є такі питання: які рушійні сили формування й розвитку особистості; чи її внутрішні психічні механізми й суперечності є загальними, універсальними, чи культурно-специфічними, притаманними не всім, а лише деяким культурам; чи залежать зміст і значення окремих стадій життєвого шляху від культури і суспільства, у якому людина живе і розвивається? Ці питання, що стосуються взаємодії культури й особистості, хвилюють не тільки етнографів, антропологів, соціологів, але й психологів.
У ряді досліджень, предметом розгляду стало те, як культура детермінує становлення особистості (Ю.В. Бромлей, П.І. Гнатенко, Е. Еріксон, І.С. Кон, М. Мід, Г. Теджфел, А.В. Сухарєв). Вказані автори виходять з того, що людина як індивідуальність, як особистість перебуває в єдності з навколишнім світом. Тому особистість не може розглядатися тільки сама по собі окремо від зовнішнього оточення. Взаємодіючи зі світом, вона структурує його, зокрема й за принципами, визначеними етнокультурно. Процес входження дитини в культуру свого народу в етнопсихології називають інкультурацією.
Дана робота присвячена становленню особистості дитини старшого дошкільного віку, ролі у цьому становленні процесів соціалізації, інкультурації та виховання, а також особливостям вказаного становлення, зумовленим впливом етнічної культури. Результати досліджень, проведених у Криму К.В. Коростеліною, засвідчили значні розбіжності в цінностях, стереотипах, настановленнях представників кримськотатарського і слов'янського етносів. У зв'язку з цим наша увага зосереджена на тому, як ці розбіжності проявляються в особливостях системи виховання, а відтак - в особливостях формування особистості дитини, а також у характері проблем, що виникають у неї.
У віці 5-7 років основний вплив на становлення особистості має родина, яка розглядається нами як осередок етносу. На відміну від анатомо-фізіологічних особливостей, закладених у генах, соціально-психологічні риси є насамперед продуктом соціального розвитку. Індивід не народжується з уже готовим етнічним характером, останній формується в процесі виховання в конкретному культурному середовищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕТНОПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ВИНИКНЕННЯ ОСОБИСТІСНИХ ПРОБЛЕМ ДИТИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок