Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКА І ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА ГАЛУЩИНСЬКОГО

ГРОМАДСЬКА І ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА ГАЛУЩИНСЬКОГО

Назва:
ГРОМАДСЬКА І ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА ГАЛУЩИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Прокіп Андрій Володимирович
УДК 061.22.046.1 (477.83-25) “1878/1931” (092)
Галущинський
ГРОМАДСЬКА І ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
МИХАЙЛА ГАЛУЩИНСЬКОГО
Спеціальність 07.00.01 - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історичного краєзнавства Львівського націо-нального університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Малик Ярослав Йосипович,
Львівський регіональний інститут державного управління Української
академії державного управління при Президентові України, завідувач
кафедри європейської інтеграції і права

Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кондратюк Володимир Олександрович,
Український державний лісотехнічний університет,
завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Ковалюк Роман Теодорович,
Львівська державна академія ветеринарної
медицини ім. С.Гжицького, доцент
кафедри історії та економічної теорії
 
Провідна установа: Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, відділ нової історії, м.Львів
Захист відбудеться “25” лютого о 15.00 год. на засіданні спеціалі-зованої вченої ради К.35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул.Університетська, 1, тел.96-47-71)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського націо-нального університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий “24” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, Сухий О.М.
доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здобуття Україною незалежності і розвиток національної історичної науки дали можливість звернутися до вивчення життя та діяльності людей, які були організаторами й безпосередніми учасниками боротьби за національну державу. Питання персо-ніфікації історії, дослідження життєвого шляху, діяльності та творчої спадщини визначних її діячів стали одним із важливих завдань сучасної історичної науки. Праці, присвячені біографічній традиції, відіграють нині все більш значиму роль. Увагу науковців привертають, передусім, імена тих українських діячів, діяльність та творчість яких у роки панування тоталітарної системи на українських землях фальшувалась чи взагалі була вилучена з наукового та суспільного обігу.
До таких діячів, які перебували на вістрі боротьби за національне визволення та культурний розвиток західноукраїнських земель належав Михайло Галущинський. Він був активним учасником студентського руху в Галичині, організатором і командиром легіону Українських січо-вих стрільців, чільним діячем Українського національно-демокра-тичного об’єднання, організатором просвітницького руху. На жаль, в сучасній історичній науці практично відсутні комплексні дослідження, які б висвітлювали в повному обсязі його життя та діяльність. Тому відчутною є потреба провести об’єктивне та науково виважене дослідження громадської та політичної діяльності М.Галущинського, довести значення його праці у суспільно-політичному житті західноукраїнських земель у міжвоєнний період, показати доцільність використання прикладу його громадсько-політичної праці на сучасному етапі національно-державної розбудови в Україні.
Мета і завдання дослідження. Виходячи з наукового, теоретичного та практичного значення проблеми, враховуючи недостатній рівень вивчення даної теми, використавши неопубліковані джерела, публікації документів та матеріалів, автор поставив за мету провести всебічне та об’єктивне дослідження громадсько-політичної діяльності М.Галу-щинсь-кого, визначити його місце і роль у процесі українського національно-культурного розвитку.
Реалізація поставленої мети передбачає вирішення таких завдань:
простежити процес формування суспільно-політичних поглядів М.Галущинського на тлі соціально-економічного та політичного роз-витку західноукраїнських земель кінця ХІХ – першої третини
ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКА І ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА ГАЛУЩИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок