Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ВЕЛИКИХ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ВЕЛИКИХ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ВЕЛИКИХ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,35 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦіОНАЛЬНА АКАДЕМіЯ НАУК УКРАїНи
ІНСТИТУТ ЕКОНОМіКИ ПРОМисЛОвоСТІ
УДК 658.589:621
Ландик Валентин Іванович
ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ
ВЕЛИКИХ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і
управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк – 2003
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі проблем науково-технічного прогресу в промисловості.
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор,
академік НАН України, заслужений діяч
науки і техніки України
Чумаченко Микола Григорович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), почесний директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Наливайко Анатолій Петрович,
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Київ),
завідуючий кафедрою стратегії підприємств;
доктор економічних наук, професор
Воронкова Алла Еженівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), завідуюча кафедрою менеджменту зовнішньоекономічної діяльності;
доктор економічних наук, професор
Козьменко Сергій Миколайович,
Українська академія банківської справи Національного банку України (м. Суми), завідуючий кафедрою управління і зовнішньоекономічної діяльності.
Провідна установа – Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Харків), кафедра бізнесу та підприємництва.
Захист відбудеться “26” вересня 2003 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 77.
Автореферат розісланий “7” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нинішня ситуація, що склалася в економіці України, характеризується тим, що за наявності в країні значних фундаментальних і технологічних заділів відбувається зниження активності інноваційної діяльності, пов'язаної насамперед із браком власних коштів у підприємств і обмеженістю бюджетного фінансування. Фактори, що перешкоджають інноваційній діяльності, можна розділити на економічні та виробничі. Фактори першої групи створюють великі труднощі і характеризуються відсутністю власних коштів, високими кредитними ставками, недостатньою фінансовою підтримкою з боку держави, низьким платоспроможним попитом на нові продукти, високим економічним ризиком і тривалими термінами окупності нововведень. Друга група факторів пов’язана в основному з низьким інноваційним потенціалом підприємств, слабкою інформованістю про нові технології і ринки збуту, відсутністю можливостей кооперування з іншими підприємствами і науковими організаціями.
Вивчення зарубіжної практики і власний досвід дають підставу стверджувати, що важливою метою державної політики повинні бути забезпечення і підтримка починань з формування нової моделі інноваційної системи, яка повинна стати однією зі складових промислової політики. Можливі рекомендації з нововведень варіюються в широких межах: від державної підтримки технологічних нововведень та інвестицій в інфраструктуру до надання маркетингової інформації і субсидіювання експорту.
У даний час існує небагато підприємств України, які здатні вийти на зовнішній ринок з готовою продукцією, розраховуючи поступово проникнути в конкурентне середовище міжнародного ринку за допомогою підвищення технічного рівня продукції, що випускається, на основі впровадження результатів НДДКР. Одним із таких небагатьох є АТ “Норд”.
В Україні історично склалося так, що сектор науки має академічний, вузівський, галузевий (меншою мірою тепер) і заводський розподіл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ВЕЛИКИХ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок