Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ДІЮЧИХ РЕЧОВИН ВИДІВ РОДУ PASTINACA L.

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ДІЮЧИХ РЕЧОВИН ВИДІВ РОДУ PASTINACA L.

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ДІЮЧИХ РЕЧОВИН ВИДІВ РОДУ PASTINACA L.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,67 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. М.М. ГРИШКА
ПАЛАМАРЧУК ОЛЕНА ПАВЛІВНА
УДК 582.794.1: 581.192
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОРІВНЯЛЬНА
ОЦІНКА ДІЮЧИХ РЕЧОВИН ВИДІВ РОДУ
PASTINACA L.
 
03.00.05 – ботаніка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі медичної ботаніки Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка Національної академії наук України
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Лебеда Андрій Пилипович
завідувач лабораторії медичної ботаніки Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Протопопова Віра Вікторівна
провідний науковий співробітник відділу систематики та флористики судинних рослин Інституту ботаніки
ім. М.Г. Холодного НАН України
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Яворська Вікторія Казимирівна
завідувач відділу фізіології росту і розвитку рослин
Інституту фізіології рослин і генетики НАН України
Провідна установа: Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр Української аграрної Академії наук, м. Ялта
Захист відбудеться “____“ ___________ 2004 р. о ___ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.215.01. при Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1.
 
Автореферат розісланий “___” ______________ 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Н.І. Джуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук нових джерел рослинної сировини для забезпечення потреб окремих галузей народного господарства є однією з актуальних проблем сучасного ресурсознавства. Види роду Pastinaca L. становлять в цьому відношенні значний інтерес, оскільки здавна використовуються в харчовій промисловості та медицині як цінні продуценти біологічно активних речовин різнобічного механізму дії (Головкин и др., 2001). Потенційні можливості видів роду по насиченню біоресурсів кормових, овочевих, пряно-ароматичних, ефіроолійних, лікарських та ін. культур далеко не вичерпані. Проте, широке культивування і використання, зокрема в Україні, обмежено через монокарпічність і низьку схожість пастернаків та їх здатність викликати дерматити по типу опіків завдяки вмісту фотодинамічно- активних фурокумаринів (Сацыперова, 1968; Георгиевский и др., 1990). Наукові розробки різного напрямку стосуються, перш за все, видів P. sativa L. та P. sylvestris Mill., в той час коли дані щодо інших видів роду або зовсім відсутні, або недостатньо висвітлені. Відсутність загальноприйнятої системи роду (Heywood, 1986; Тахтаджян, 1987) постійно визначає необхідність пошуку нових вагомих діагностичних показників. Дослідження природно-видової диференціації роду традиційно ґрунтується переважно на карпологічних ознаках (Kozo-Poljanski, 1916), але окремі морфолого-анатомічні описи плодів, у більшості випадків, неповні, не завжди досконалі, містять ряд протиріч, що обмежує їх використання для діагностики таксонів роду. Все це зумовлює актуальність різнобічного комплексного критико-систематичного дослідження роду Pastinaca L. із застосуванням як класичних, так і сучасних методів і залученням нових діагностичних критеріїв і ознак, в тому числі хімічних, з метою вирішення спірних питань таксономії та систематики роду, оцінки його практичного потенціалу, відбору нових перспективних видів для інтродукції та направленої селекційної роботи і подальшого широкого впровадження в культуру в Україні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі медичної ботаніки (з 2004 р. – лабораторія медичної ботаніки при відділі нових культур) Національного ботанічного саду ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ДІЮЧИХ РЕЧОВИН ВИДІВ РОДУ PASTINACA L.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок