Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ОБРЯДОВОСТІ

ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ОБРЯДОВОСТІ

Назва:
ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ОБРЯДОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
СТЕФАНЮК СВІТЛАНА КОСТЯНТИНІВНА
УДК 37.142505
ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ
УКРАЇНСЬКОЇ ОБРЯДОВОСТІ
13.00.01 — ТЕОРІЯ ТА ІСТОРІЯ ПЕДАГОГІКИ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
ХАРКІВ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
Наумов Борис Миколайович,
Харківський державний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік Академії педагогічних наук України Сухомлинська Ольга Василівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар відділення теорії та історії педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент Кобенко Олександр Андрійович,
Харківський державний університет,
професор кафедри педагогіки.
Провідна установа - Інститут методів і змісту навчання й виховання, відділ проблем національного виховання, Міністерство освіти України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 10 “ грудня 1998 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.053.04 Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 310168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, аудиторія № 221.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 310168, м. Харків, вул. Блюхера, 2.
Автореферат розіслано “ 29 “ жовтня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дмитренко Т.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. За нинішніх умов відродження української духовності та державності і перехідного періоду до демократичного громадянського суспільства, основаного на багатоукладній ринковій економіці, сьогодення вимагає розв’язання цілого спектра проблем, пов’язаних із розвитком самобутнього індивіда: відповідального, доброчинного і особливо — гуманного. Виховання гуманної, духовно багатої та національно свідомої особистості — одне з основних завдань національної програми “Освіта”. Теорія і практика сучасної освітньої системи свідчать про необхідність ґрунтовних розробок засобів виховання гуманних рис в учня взагалі й у підлітка зокрема.
Відповідно до психолого-педагогічних досліджень, підлітковий період є найсприятливішим у становленні характеру людини і розкритті її як гуманної особистості (Г.Костюк, І.Синиця, І.Кон, В.Моляко, І.Бех). Виховання самобутньої особистості важливе для підліткового віку, коли визначається стиль поведінки індивіда, а також здійснюється вибір його життєвого кредо у процесі переходу до соціальної зрілості. В юнацькі роки шукають свої ідеали, що є основою на все життя. Саме на цьому етапі молодь намагається знайти певний взірець для підтримання своїх прагнень. Ось тому в освіті існує завдання: дати молодій людині гуманний ідеал, допомогти реалізуватися в ньому.
Проаналізована філософська, психолого-педагогічна література, а також ознайомлення з практикою виховної роботи у школі дали змогу виявити ті проблеми, які не сприяють виконанню завдань сучасності у вихованні гуманності підлітка: 1) малопродумана, а часто відсутня практично-оцінкова робота щодо виховання гуманних рис у школяра, підлітка зокрема; не застосовуються в дії знання про гуманні якості: навчально-виховні години сприяють лише осмисленню їх; 2) недієвими й часто декларативними є наявні методи, прийоми й засоби гуманного виховання, як-от: бесіди, диспути, фольклор, художня література, —оскільки вони відірвані від живої практичної діяльності; 3) відсутній комплексний підхід до використання засобів гуманного виховання індивіда, щонайперше підлітка; 4) не обґрунтований і тому нерідко здійснюється хаотично процес виховання гуманності в підлітка; 5) недостатньо зорієнтованими на конкретні засоби, механізми, умови виховання гуманного підлітка є публікації й соціологічно-педагогічні роздуми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ГУМАННОСТІ ПІДЛІТКІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ОБРЯДОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок