Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чорна Оксана Євгенівна
УДК 330.14:330.356.2
УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.04.01 - фінанси,
грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському університеті економіки та права.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Петруня Юрій Євгенович,
Дніпропетровський університет економіки та права, перший проректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лютий Ігор Олексійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту
кандидат економічних наук, професор
Поддєрьогін Анатолій Микитович
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри фінансів підприємств
Провідна установа: Харківський національний університет ім.
В.Н. Каразіна, кафедра фінансів і кредиту, Міністерство освіти і науки України м. Харків
Захист відбудеться „23” лютого 2005 р. о __14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.055.02 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий „_20_” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Баранова В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головною метою економічних перетворень в Україні є побудова соціально-орієнтованої ринкової економіки, фундаментом якої є ефективне використання та розвиток суспільних економічних ресурсів.
Ринкові перетворення в Україні принципово змінили умови функціонування підприємств, в тому числі умови формування та використання їх фінансових ресурсів. Механізми фінансування діяльності підприємств суттєво змінилися. Як наслідок, виникло багато питань як теоретичного, так і практичного характеру щодо оптимізації управління капіталом підприємств як певною сукупністю його фінансових ресурсів.
В економічній літературі питанням сутності капіталу, його формам, значенню в економічному розвитку присвячено чимало публікацій. Так, зокрема, можна назвати роботи А. Сміта, Д. Рікардо, К. Маркса, А. Маршалла, Дж. М. Кейнса, а також праці сучасних спеціалістів, таких як У. Шарп, Ю. Брігхем, Л. Гапенскі, С. Росс, Р. Вестерфілд, Б. Джордан, Ф. Лі Ченг, Д. Фіннерті, М. Скотт та інші. Серед тих досліджень, які присвячені безпосередньо проблемам управління капіталом, фінансовому управлінню підприємств можна виділити роботи І.О. Бланка, О.Д. Василика, А.О. Задої, І.О. Лютого, Ю.Є. Петруні, А.А. Пересади, А.М. Поддєрьогіна, О.П. Чернявського, І.Т. Балабанова, В.В. Бочарова, С.В. Валдайцева, М.В. Романовського, В.В. Ковальова, Є.С. Стоянової та інші.
Разом з тим, в умовах трансформації економіки виникає багато специфічних моментів щодо процесів формування та використання капіталу підприємств, знаходження адекватних шляхів оптимізації цих процесів, побудови відповідної системи фінансового управління на підприємстві, що актуалізує значення подальшого розвитку відповідних наукових досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до комплексної теми Дніпропетровського університету економіки та права "Організаційно-економічні фактори розвитку технологічного і методичного забезпечення систем управління промисловими підприємствами в умовах ринкових відносин" (номер державної реєстрації 0100U00948). Особистий внесок автора полягає в розробці методологічних підходів до управління капіталом підприємства, удосконалення його організаційно-економічного механізму, наданні практичних рекомендацій з оцінки вартості капіталу підприємства та оптимізації його структури.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є подальший розвиток теоретико-методологічних засад управління капіталом підприємства в умовах ринкової трансформації економіки України і на цій основі розробка практичних пропозицій щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму управління капіталом підприємства, підвищення ефективності його формування та використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок