Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ СТРАХОВИМИ РЕЗЕРВАМИ СТРАХОВИКА

УПРАВЛІННЯ СТРАХОВИМИ РЕЗЕРВАМИ СТРАХОВИКА

Назва:
УПРАВЛІННЯ СТРАХОВИМИ РЕЗЕРВАМИ СТРАХОВИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рабий Ольга Степанівна
УДК 368.021
УПРАВЛІННЯ СТРАХОВИМИ РЕЗЕРВАМИ СТРАХОВИКА
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Баранова Вікторія Глібівна,
Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри фінансового менеджменту та фондового ринку, м. Одеса
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Костіна Ніна Іванівна,
Національна академія державної податкової служби України, професор кафедри банківської справи, м. Ірпінь
кандидат економічних наук, доцент
Плиса Володимир Йосипович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту, м. Львів
Провідна установа: | Тернопільський національний економічний університет Міністерства освіти і науки, кафедра страхування, м. Тернопіль
Захист відбудеться “30” січня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.055.02 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий “28” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.І. Ковальов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційної роботи. В умовах ринкової трансформації економіки страхування посідає особливе місце, забезпечуючи соціально-економічну стабільність і безпеку суспільства, розвиток підприємництва, ефективний захист майнових інтересів громадян від великого кола ризиків.
Страхові компанії відіграють важливу роль в економічних перетвореннях в Україні. Нагромадження значних фінансових ресурсів у страховиків викликає необхідність управляти рухом цих ресурсів, для підтримання на належному рівні фінансового забезпечення страхових зобов’язань. Специфіка управління пов’язана з ризиковим характером діяльності, імовірносним характером настання страхових подій, і як наслідок, невизначеним розміром страхової виплати.
Управління страховими резервами дозволяє своєчасно реагувати на зміни зовнішньої середи та внутрішнього стану страховика і однією з його цілей є формування збалансованого страхового портфеля як основи стабільного фінансового положення страхової компанії.
Науковим та практичним проблемам управління діяльністю страховиків присвячено чимало наукових праць таких дослідників, як: В.Д.Базилевич, В.Д. Бігдаш, І.А. Бланк, Є.Ф. Брігхем, Джеймс Д. Ван Хорн, К.Г. Воблий, Л.М. Горбач, С.С. Осадець, В.Й. Плиса, К.В. Шелехов, Л.О.Юрченко тощо.
Належне місце в дослідженні проблем управління платоспроможністю займають роботи теоретиків та практиків: М.М. Александрової, Джона М. Ваховича, Л.А. Орланюк - Малицької, Л.І. Рейтмана, Т.А. Федорової, В.В. Шахова, А.К.Шихова, А.Д. Шеремета та інших.
Критичний огляд наукових робіт показав, що багато уваги приділяється проблемам та перспективам розвитку страхового ринку, класифікації видів страхування, фінансовій стійкості страхових компаній та ін.
Проте зміни економічних умов породжують нові проблеми, від вирішення яких залежить стабільність та дієвість страхового ринку. При цьому особливу увагу необхідно приділити рішенню питань щодо ефективного управління страховими резервами страховиків. Ще недостатньо розробленими є питання формування фінансових ресурсів страховиків в умовах становлення та розвитку ринкової економіки. Наукового обґрунтування потребує методичне забезпечення оптимізації структури страхових резервів з огляду на прибутковість страхової діяльності та ін. Слід зазначити, що вирішення цих проблем повинне мати комплексний характер, що забезпечить дієвість управлінських заходів, підвищить платоспроможність та ефективність захисту майнових інтересів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ СТРАХОВИМИ РЕЗЕРВАМИ СТРАХОВИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок