Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКЕ СКРИПКОВЕ МИСТЕЦТВО 60 – 80-х рр. ХХ ст.: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

УКРАЇНСЬКЕ СКРИПКОВЕ МИСТЕЦТВО 60 – 80-х рр. ХХ ст.: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

Назва:
УКРАЇНСЬКЕ СКРИПКОВЕ МИСТЕЦТВО 60 – 80-х рр. ХХ ст.: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,54 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЯДЛОВСЬКА Зіновія Григорівна
УДК 787.1+78.03
УКРАЇНСЬКЕ СКРИПКОВЕ МИСТЕЦТВО 60 – 80-х рр. ХХ ст.:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
26.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Безклубенко Сергій Данилович
Київський національний університет культури і мистецтв,
проректор з наукової роботи,
професор кафедри культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Козаренко Олександр Володимирович
Львівська національна музична
академія ім. М.В. Лисенка,
завідувач кафедри теорії музики
кандидат мистецтвознавства
Солов’яненко Анатолій Анатолійович
ДП „Мистецтво України” генеральний директор – художній керівник
Захист відбудеться 30.06.2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 23.05.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Г. Петрова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У мистецькій скарбниці українського народу другої половини ХХ століття інструментальна музика посідає одне з чільних місць, що засвідчує високий художній потенціал та інтелектуальну зрілість національної культури. Наприкінці 50-х – 70-х рр. процеси жанрово-стильового розвитку в українській музиці супроводжувалися розширенням її соціальної та зміцненням творчо-професійної бази. На фоні розвитку академічних традицій спостерігається природне прагнення молодого покоління композиторів та виконавців до пошуку нових форм і засобів виразності.
Саме в цей період майстерність композиторів (М. Скорика, В. Сільвестрова, В. Бібіка, Є. Станковича та інших) і виконавців (О. Криси, Б. Которовича) стають знаковими для української музики, а вітчизняне скрипкове мистецтво та вітчизняна скрипкова школа завдяки незаперечній багаторічній першості вітчиз-няних скрипалів на багатьох міжнародних конкурсах набуває загальновизнаного світового рівня.
Сучасні українські й зарубіжні музикознавці працюють над осмисленням специфіки розвитку скрипкового мистецтва другої половини ХХ ст. у наступних напрямках: 1) досліджують закономірності формування й розвитку скрипкового інструменталізму і трансформації інструментальної виразності (Б. Струве, Д. Бойден, Н. Семеняк та ін.); 2) аналізують творчість композиторів на ниві скрипкової музики (В. Заранський, І. Пилатюк та ін.); 3) вивчають особливості скрипкової виконавської інтерпретації в особистісному вимірі та у контексті історичного розвитку музично-виконавського мистецтва загалом (Н. Дика, І. Пила-тюк, І. Полусмяк та ін.).
Водночас в українському музикознавстві та культурології на даний момент бракує комплексних досліджень розвитку скрипкового мистецтва 60 – 80-х рр. ХХ ст., в яких би подавалась цілісна картина становлення і розвитку вітчизняного скрипкового мистецтва. Цим і зумовлено вибір теми дисертаційної роботи: „Українське скрипкове мистецтво 60 – 80-х рр. ХХ ст: тенденції розвитку ”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана дисертаційна робота є складовою цільової комплексної програми наукових досліджень Київського національного університету культури і мистецтв „Трансфор-маційні процеси в культурі та мистецтвах України” (Державний реєстраційний № 0107И009539), зокрема плану наукової роботи кафедри культурології.
Об'єктом дослідження є українське скрипкове мистецтво.
Предмет дослідження – тенденції розвитку українського скрипкового мистецтва в 60 – 80-х рр. ХХ ст.
Мета дослідження – на основі аналізу тенденцій розвитку скрипкового мистецтва у 60 – 80-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКЕ СКРИПКОВЕ МИСТЕЦТВО 60 – 80-х рр. ХХ ст.: ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок