Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми державного управління ціноутворенням в охороні здоров’я

Механізми державного управління ціноутворенням в охороні здоров’я

Назва:
Механізми державного управління ціноутворенням в охороні здоров’я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКий ДЕРЖАВНИЙ Університет УПРАВЛІННЯ
Євтушенко Ольга Анатоліївна
УДК 352.354:613/614
Механізми державного управління ціноутворенням в охороні здоров’я
Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
наук з державного управління
Донецьк - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент Сапельнікова Надія Леонідівна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри менеджменту у невиробничій сфері
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, професор Дєгтяр Андрій Олегович, Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (м. Харків), завідувач кафедри економічної теорії та фінансів;
кандидат наук з державного управління Беганська Ірина Юріївна, Донецький державний університет управління (м. Донецьк), старший викладач кафедри українознавства.
Провідна установа – Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління” (м. Запоріжжя), кафедра міжнародної економіки.
Захист відбудеться 20 вересня 2006 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр-т. Б.Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 18 серпня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Держава відіграє провідну роль у розвитку медичної галузі, оскільки ринок медичних послуг має ряд суттєвих особливостей, які не дають змоги законам і правилам ринку самореалізуватися в цій сфері. Необхідне зовнішнє регулювання, яке в повному обсязі може здійснити тільки держава. Найефективнішою формою державного управління наданням медичних послуг зарекомендувала себе система ціноутворення.
Об’єктивне проникнення ринкових відносин у сферу охорони здоров’я обумовлює необхідність різноманітності її ресурсів, що породжує нові ролі держави в цій сфері: законодавче регулювання правил поведінки як в тому, що стосується формування коштів, так і в тому, що стосується надання медичних послуг; визначення душового нормативу вартості медичних послуг, що надаються суспільством під керівництвом держави, як орієнтира управління і бази формування джерел стимулювання галузі.
Особливості ринку медичних послуг обумовлюють також необхідність формування ресурсів охорони здоров’я з таких основних джерел, як бюджети різних рівнів, цільові внески працедавців, кошти (внески) самих працівників, добродійні внески, консолідація і використання цих коштів повинно здійснюватися за єдиними правилами (законами) і під контролем держави.
Втручання держави в процес формування різних видів цін є засобом для досягнення поставлених завдань регулювання економічних і соціальних процесів.
Питання вдосконалення державних механізмів управління ціноутворенням у сфері охорони здоров’я завжди були в полі зору провідних учених України. Цим проблемам присвячені роботи З. Гладуна, А. Дєгтяря, В. Лехана, В. Лобаса, І. Петенко, Я. Радиша, Н. Солоненко, Ю. Сурміної, Н. Шамшуріної, М. Шутова та інших. Разом з тим вирішення ряду завдань, пов’язаних із визначенням ціноутворення, відкладається. Все це і визначило актуальність роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до тематики науково-дослідних робіт Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України, зокрема, за темами № 99.06.01 „Інноваційний і стратегічний менеджмент у регіональному управлінні” (номер держреєстрації 0102U001295) і № 99.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Механізми державного управління ціноутворенням в охороні здоров’я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок