Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення фінансово-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств з обмеженими запасами на основі ресурсозбереження

Удосконалення фінансово-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств з обмеженими запасами на основі ресурсозбереження

Назва:
Удосконалення фінансово-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств з обмеженими запасами на основі ресурсозбереження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дробот Ярослав Вікторович
УДК (338.8+338.95):622.003.13
Удосконалення фінансово-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств
з обмеженими запасами на основі ресурсозбереження
08.06.01 - Економіка підприємства й організація виробництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ -2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній гірничій академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Саллі Володимир Ілліч,
Національна гірнича академія України
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук Кабанов Анатолій Іванович, Відділення вугілля, горючих сланців і торфу Академії гірничих наук України, заступник керівника Відділення (м. Київ);
 
кандидат економічних наук, доцент Батченко Людмила Вікторівна, Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки України, завідувачка кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності (м. Донецьк).
Провідна установа - Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем ефективного використання виробничого потенціалу (м. Донецьк).
Захист відбудеться 29 листопада 2001 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий 27 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Козаченко Г. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Добробут суспільства визначається рівнем розвитку національної економіки країни. Тому головною метою економічних перетворень, що здійснюються на сучасному етапі розвитку національної економіки України, є відродження промислового виробництва як бази для розвитку суспільства. Саме ефективність функціонування промислових підприємств має вирішальне значення для формування ринкової економіки України. Одночасно кризовий стан більшості промислових підприємств України дозволяє стверджувати про неможливість досягнення цієї мети без удосконалення їх фінансово-господарської діяльності.
Насамперед питання удосконалення фінансово-господарської діяльності найгостріше постало перед підприємствами тих галузей, які є стратегічними для національної економіки. Однією з таких галузей є вугільна, оскільки вугілля є єдиним з енергетичних ресурсів, який Україна має в обсягах, достатніх для покриття її потреб у розвитку не тільки енергетики, але й економіки в цілому. Однак незважаючи на свою провідну роль у вирішенні енергетичного питання, вугільна промисловість сьогодні, як і більшість галузей економіки України, уражена глибокою кризою. Вугільна промисловість, виробляючи на 10 млрд. грн. продукції, споживає ресурсів більш ніж на 17 млрд. грн. щорічно і тільки 15 млн. тонн вугілля добувається без збитків.
У зв'язку з цим виникає питання про доцільність і обгрунтованість вивільнення усіх видів ресурсів, спрямованих в галузь, що повинно вирішуватися шляхом відбору потенційно життєздатних підприємств і удосконалення їх фінансово-господарської діяльності з одночасним закриттям збиткових шахт. З цього приводу особливу увагу привертає група вуглевидобувних підприємств з обмеженими запасами, де видобувається високоякісне енергетичне вугілля дефіцитних марок, визнане конкурентоздатним привізному. Витратний характер більшості з цих підприємств, обумовлений нераціональним використанням ресурсів, і недосконалість підходів до визначення їх життєздатності та господарювання в умовах ринкової економіки обумовили актуальність удосконалення фінансово-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств з обмеженими запасами на основі ресурсозбереження.
Ці обставини і стали підставою для вибору теми дисертаційного дослідження, визначили її актуальність та практичну важливість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Удосконалення фінансово-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств з обмеженими запасами на основі ресурсозбереження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок