Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСУРСИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ (на матеріалах Кіровоградської області)

РЕСУРСИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ (на матеріалах Кіровоградської області)

Назва:
РЕСУРСИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ (на матеріалах Кіровоградської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,29 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 332.142.4:316.4(477.65)
Тарасов Сергій Дмитрович
РЕСУРСИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ
(на матеріалах Кіровоградської області)
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському національному технічному університеті МОН України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Пальчевич Галина Тадеївна,
Кіровоградський національний технічний університет,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: академік НАН України, доктор економічних наук, професор
Чумаченко Микола Григорович,
радник Президії НАН України;
кандидат економічних наук
Максимчук Максим Віталійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна організація: Об’єднаний інститут економіки НАН України, відділ соціальної інфраструктури Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України.
Захист дисертації відбудеться 31 жовтня 2005 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 30 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Досвід господарювання останнього десятиріччя свідчить про глибокі зміни в системі організації економічних відносин, у потребах населення і, відповідно, у якості його життя. Безумовно, що ці зміни спричинені ринковою трансформацією економіки та початком формування в суспільстві системи норм та цінностей епохи постіндустріального розвитку. Підвищення рівня потреб людини і, водночас, вимог до міри їх задоволення є не тільки результатом, але й важливим чинником розвитку сучасної економіки. Ці моменти мають принципове значення з огляду на необхідність побудови в Україні ринкової економіки соціально-орієнтованого типу, суть якої полягає у посиленні соціальної спрямованості економічного розвитку та визнанні соціально-гуманітарного розвитку важливою складовою економічного зростання.
Визнання соціалізації економіки закономірністю процесу суспільного розвитку, що призводить до формування нової якості соціально-економічних відносин в цілому та окремих елементів соціально-економічної системи, потребує постановки питання про можливості ресурсного забезпечення процесів соціалізації економіки України. Складність цих процесів зумовлена специфічними особливостями ринкових відносин та недосконалістю економічного механізму державного регулювання, недостатнім рівнем ефективності використання ресурсів територій, неврегульованістю механізмів переходу до демократичного громадянського суспільства, нерозвиненістю демократичних форм і методів управління.
Світова економічна наука набула значного досвіду у дослідженнях чинників та особливостей формування і реалізації моделей соціалізації економіки. Вивчення цієї складної проблеми було здійснене в наукових працях зарубіжних вчених: В.Ойкена, Т.Шульца, А.Л’юіса, Г.Беккера, Дж.Б”юкенена, А.Маслоу, Дж.Бредшоу, К.Алдерфера, А.Берлі, М.Сальвадорі, Дж.Стрейчі, А.Хансена, П.Самуельсона, Й.Шумпетера та ін. Вагомий внесок у дослідження різних аспектів соціалізаційних перетворень в економіці зробили вітчизняні вчені: Башнянин Г.І., Богиня Д.П., Вовканич С.Й., Григорян Г.М., Грищенко А.А., Долішній М.І., Зайцев Ю.К., Заєць Т.А., Злупко С.М., Колот А.М., Куценко В.І., Лібанова Е.М., Онікієнко В.В., Пірожков С.І., Садова У.Я., Семів Л.К., Чумаченко М.Г.
Проте в останні роки в умовах демократизації суспільних процесів зростає роль регіоналізації, закономірним наслідком яких має стати економічне зміцнення регіонів на основі ефективного використання територіальних ресурсів та посилення децентралізації управління соціально-економічним розвитком територій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕСУРСИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ (на матеріалах Кіровоградської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок