Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИЙОМІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ СОЛОМИ ЛЬОНУ І КОНОПЕЛЬ

ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИЙОМІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ СОЛОМИ ЛЬОНУ І КОНОПЕЛЬ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИЙОМІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ СОЛОМИ ЛЬОНУ І КОНОПЕЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,39 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Херсонський державний технічний університет
МОХЕР ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 633.521:677.017
ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИЙОМІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ СОЛОМИ ЛЬОНУ І КОНОПЕЛЬ
Спеціальність 05.18.03 – первинна обробка та зберігання продуктів рослинництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 1999р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті лубяних культур Української академії аграрних наук.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Тімонін Михайло Олександрович,
Інституту лубяних культур УААН
старший науковий співробітник.
 
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Скорченко Анатолій Федорович, державне підприємство “Льоноконоплепром”, генеральний директор;
кандидат технічних наук,
Якубовська Тамара Олександрівна, Український науково-дослідний інститут текстильної промисловості, завідуюча лабораторією
Провідна установа: Інститут землеробства, відділ льону, УААН, м.Київ.
Захист відбудеться “_14__”__квітня____1999 р.
О _10__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д67.052.02 при Херсонському державному технічному університеті за адресою: 325008, м.Херсон, Бериславське шосе, 24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного технічного університету (325008, м.Херсон, Бериславське шосе, 24).
Автореферат розісланий “_12__”__березня___1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Якимчук Р.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Оцінка результатів науково-дослідної роботи з льоном-довгунцем не може базуватись лише на показниках врожайності стебел та насіння. Необхідна по можливості точна оцінка кількості й якості лляного волокна, яке можливо одержати з соломи при сучасному рівні виробництва. Технологічний аналіз соломи дає відповідь на дане запитання. Виходячи з його результатів, вносять зміни в селекційний процес та визначають оптимальні параметри вирощування та переробки. Тільки при обєктивній методиці технологічного аналізу одержані в дослідах дані будуть достовірними, а розроблені на їх основі рекомендації виробництву - правильними.
Разом з тим, деякі етапи діючих методик потребують подальшого вдосконалення. Особливо це стосується визначення технологічної цінності сировини, яку встановлюють, базуючись, головним чином, на результатах субєктивної органолептичної оцінки.
Актуальність теми. Технологічний аналіз соломи льону-довгунця є обовязковим завершальним етапом всіх селекційних, агротехнічних, агрохімічних, екологічних та інших науково-дослідних робіт. При його виконанні найчастіше отримують дані по виходу і якості волокна, інколи виконують прядіння й випробування пряжі. Щоб одержувати порівнювальні результати, його виконують за єдиною методикою.
Питання технологічної оцінки лляної соломи розроблялись в колишньому СРСР, а тепер в Україні, Росії та інших країнах. Великий внесок у створення методик зробили В.С.Клубов, О.Д.Лебедєв, А.А.Шушкін, М.О.Тімонін, В.Б.Ковальов, І.П.Карпець та інші. Розроблені ними методики узагальнені і використовуються по теперішній час. Вони, маючи позитивні моменти, встановлюють технологічну цінність соломи й особливості протікання технологічних процесів переробки, дозволяють одержувати дані з виходу і якості волокна та фізико-механічних властивостей чесаного льону, вже не задовольняють сучасних потреб науково-дослідної роботи і виробництва.
По-перше, в діючих методиках велике значення надається органолептичній оцінці. Кращу виїмку визначають за результатами цієї субєктивної оцінки, а вже потім виконують інструментальні випробування чесаного волокна.
По-друге, кожна партія волокна оцінюється чотири рази, три з них органолептично. При цьому не визначаєтьcя кількісна характеристика властивостей волокна, і тільки розрахункова добротність пряжі знаходиться за результатами інструментальних випробувань чесаного льону.
Однак прочісування волокна виконують на ручних гребенях. Ця операція не досконала, їй притаманний субєктивізм, а тому від правильності її проведення в значній мірі залежить кінцевий результат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИЙОМІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ СОЛОМИ ЛЬОНУ І КОНОПЕЛЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок