Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ

ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
УДК 371(075/8)
РОМАНИШИНА Оксана Ярославівна
ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ
 
СТУДЕНТІВ КОЛЕДЖІВ ТЕХНІЧНОГО ПРОФІЛЮ
13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль–2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
СІКОРСЬКИЙ Петро Іванович,
Львівський науково-практичний центр професійно-технічної освіти АПН України, старший науковий співробітник відділу природничо-математичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ГУРЕВИЧ Роман Семенович,
Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського, Інститут перспективних технологій, економіки і фундаментальних наук, директор, м. Вінниця;
кандидат педагогічних наук, доцент
ЖУК Юрій Олексійович,
Академія педагогічних наук України,
лабораторія моніторингу якості освіти, завідувач, м. Київ.
Захист відбудеться 28 вересня 2007 р. о 15.00. год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027 м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027 м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 27 серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інформатизація суспільства, всіх галузей народного господарства вимагає від випускників вищих навчальних закладів високої кваліфікації, готовності працювати в інформаційному середовищі. Отже, потрібно формувати в них інформаційну культуру, яка є відображенням рівнів організації інформаційних процесів, сформованості вмінь створювати, зберігати та використовувати на практиці отриману інформацію. Державна програма “Освіта” (“Україна XXI століття”), закони України “Про вищу освіту”, “Про Національну програму інформатизації” поставили завдання реформувати зміст освіти якраз в аспекті формування інформаційної культури особистості. Це зумовлено також процесом входження України в Єдиний Європейський освітній простір.
Проблема формування інформаційної культури фахівців, наукові засади й практичні результати використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі висвітлено в наукових дослідженнях В. Бикова, Р. Гуревича, А. Верланя, Ю. Дорошенка, М. Жалдака, Ю. Жука, В. Клочка, Ю. Машбиця, В. Монахова, Н. Морзе. Психологічному аспекту використання інформаційних технологій у навчальному процесі присвятили свої праці П. Гальперін, Н. Тализіна, О. Щербаков. Проте ці питання спрямовані переважно на теоретичний аспект проблеми без урахування особливостей різних професій і специфіки професійної діяльності в процесі підготовки фахівців, зокрема технічного профілю.
Незважаючи на посилену увагу науковців до проблеми формування інформаційної культури, вона не стала об’єктом окремого дослідження для студентів коледжів технічного профілю. Залишається невивченою низка важливих для теорії і практики питань: не з’ясовані особливості інформаційної культури студентів (зокрема техніків-програмістів); не обґрунтована технологія формування інформаційної культури у процесі навчання студентів коледжу технічного профілю.
Результати аналізу інформаційних процесів у технічній галузі виробництва, використання інформаційних і телекомунікаційних технологій у професійній діяльності випускників таких коледжів дали змогу виявити наявну невідповідність між таким: рівнем їх інформаційної культури та вимогами сучасного суспільства до рівня її сформованості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок